کد خبر:1667
پ
۱۴۰۱۰۳۲۳۰۰۰۷۳۷_Test_PhotoN

کلاهبرداری میلیاردی با ترفند فروش خودرو زیر قیمت بازار

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا از دستگیری یک متهم سابقه‌دار که با ترفندی خاص بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود خبر داد. شکرالله پورخاقان سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فرد ناشناسی از آنان رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در […]

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا از دستگیری یک متهم سابقه‌دار که با ترفندی خاص بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

شکرالله پورخاقان سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فرد ناشناسی از آنان رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی صورت گرفته از مال باختگان مشخص شد فرد کلاهبردار اقدام به تبلیغ یک خودرو  زیر قیمت در سایت دیوار کرده که همین امر باعث وسوسه شدن آنان شده و وقتی با فرد کلاهبردار تماس گرفته و خواستار خریدن خودرو می‌شوند، عنوان می‌کند که تعداد زیادی از افراد متقاضی خرید خودرو هستند و شما باید ۵۰۰ میلیون ریال را به عنوان بیعانه بپردازید.

پورخاقان ادامه داد: متهم برای اینکه شماره حساب خودش را به متقاضیان خودرو ندهد به یک مغازه خواربارفروشی مراجعه و با معرفی خود به عنوان مسؤول خرید یک شرکت تجاری اقدام به خرید اجناس به همان مبلغی که از متقاضی خرید خودرو تقاضا کرده می‌کند و از فروشنده می‌خواهد شماره کارتش را به او بدهد تا وجه  را از شرکت مربوطه به حساب او واریز کنند و در واقع شماره کارت را به فرد متقاضی خودرو می‌داده او هم پول را به حساب فروشنده کالا واریز می‌کرده و بدین ترتیب فرد کلاهبردار با این ترفند خاص به طور همزمان از ۲ نفر کلاهبرداری می‌کرد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا با بیان اینکه متهم با این ترفند خاص موفق شده بود در شهرستان شهرضا و سایر شهرستان‌های استان اصفهان و استان های دیگر کشور از ۷۶ نفر بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کند، گفت: سرانجام با تلاش شبانه‌روزی و رصد هوشمندانه کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان، مخفیگاه فرد مذکور شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

وی با اشاره به سوابق متعدد کیفری و قضایی متهم خاطرنشان کرد: این فرد دارای ۷۱ فقره پرونده سابقه کیفری و قضائی نظیر سرقت، کلاهبرداری، غیبت و فرار از زندان، تحصیل مال نامشروع، صدور چک بلامحل، محکومیت مالی، کلاهبرداری اینترنتی، جعل و غصب عناوین و نگهداری مواد مخدر دارد که این بار نیز به اتهام کلاهبرداری از شهروندان تحویل مرجع قضائی شد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید