کد خبر:7053
پ
۱۴۰۲۱۰۱۲۰۰۰۱۳۳_Test_PhotoN

همه اتفاقات ۵ ماهه که برای سپاهان رخ داد؛ از سقف بودجه تا استعفای مورایس

در ۵ ماه گذشته اتفاقات زیادی حول باشگاه سپاهان و تیم فوتبال این باشگاه رخ داده که در فوتبال ایران بی‌سابقه است. در دقایق ابتدایی ۲۲ شهریور ماه بود که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رأی خود را در خصوص تخلفات باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در قراردادهای تیم فوتبال سپاهان اعلام کرد. براین اساس باشگاه سپاهان […]

در ۵ ماه گذشته اتفاقات زیادی حول باشگاه سپاهان و تیم فوتبال این باشگاه رخ داده که در فوتبال ایران بی‌سابقه است.

در دقایق ابتدایی ۲۲ شهریور ماه بود که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رأی خود را در خصوص تخلفات باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در قراردادهای تیم فوتبال سپاهان اعلام کرد.

براین اساس باشگاه سپاهان علاوه بر کسر ۴ امتیاز در فصل جاری مسابقات به پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال جریمه نقدی و همچنین اصلاح قراردادهای ۶ بازیکن مورد گزارش مطابق با مفاد دستورالعمل‌های مذکور محکوم و گفته شد، در صورت عدم اصلاح قراردادها، استفاده از بازیکنان مورد گزارش توسط باشگاه مجاز نخواهد بود.

سپاهان خیلی زود به رأی کمیته انضباطی اعتراض کرد تا پرونده به کمیته استیناف برود، در ادامه اما طلایی‌پوشان باید در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می‌کردند و اگر مجاز به استفاده از این ۶ بازیکن در لیگ برتر نمی‌شدند، در آسیا نیز نمی‌توانستند از آن‌ها استفاده کند.

از همین رو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال استفاده از این بازیکنان را تا اعلام رأی کمیته استیناف مجاز اعلام کرد تا نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا با مشکل رو به رو نشود.

 

 

کمیته استیناف رأی کمیته انضباطی را تأیید و رد کرد

۵ دی ماه بود که کمیته استیناف رأی خود را در مورد پرونده سپاهان اعلام کرد که ضمن نقض حکم تجدید نظرخواسته در بخش کسر چهار امتیاز از تجدید نظرخواه، بخش دیگر رأی تجدیدنظر خواسته متضمن محکومیت تجدید نظرخواه به جریمه نقدی و اصلاح قراردادها عیناً تایید و استوار اعلام می‌شود این رأی قطعی است.

۶ دی ماه نیز کمیته انضباطی با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ اعلام کرد که درباره ضرورت اصلاح قرارداد بازیکنان پیام نیازمند، رضا شکاری، رضا اسدی، هادی محمدی، کاوه رضایی و احسان پهلوان استفاده از بازیکنان مذکور توسط باشگاه سپاهان منوط به اصلاح قرارداد آن‌ها است.

از همین رو باشگاه سپاهان تا اصلاح قرارداد این بازیکنان اجازه استفاده از آن‌ها نداشت، سپاهان که ۷ دی با گل‌گهر بازی داشت نتوانست از ۶ بازیکن استفاده کند اما برای بازی ۱۱ دی ماه با شمس‌آذر قزوین مجوز بازی پیام نیازمند، رضا اسدی و رضا شکاری را با اصلاح قرارداد گرفت.

شاگردان مورایس اما که در هفته چهاردهم به آلومینیوم اراک در نقش‌جهان باخته بودند، در معوقه هفته ششم و هفته پانزدهم نیز به گل‌گهر سیرجان و شمس‌آذر قزوین باختند تا برای اولین‌بار در ۲ فصل اخیر، موراریس در ۳ بازی پیاپی متحمل شکست شود.

 

 

بعد از حواشی سقف قرارداد، نوبت به مورایس رسید

ژوزه مواریس که به دفعات به تصمیمات کمیته انضباطی علیه سپاهان اعتراض کرده بود، در بازی روز گذشته مقابل شمس‌آذر به اشتباهات داور اعتراض کرد و از زمین بازی اخراج شد؛ بعد از بازی اما عصبانیت مورایس ادامه داشت.

منوچهر نیکفر سرپرست سپاهان نیز بعد از این بازی اعلام کرد که ما در حال مذاکره با مورایس هستیم و تلاش می‌کنیم او را آرام کنیم ولی آقای مورایس خیلی مصر به جدایی هستند و به نظرم با توجه به اتفاقاتی که طی این ماه‌ها تجربه کرده‌اند، حق هم دارند.

به این ترتیب سپاهان بعد از گذراندن ۵ ماه پردردسر و حاشیه در مورد سقف قرارداد، استعفای محمدرضا ساکت از مدیرعامل این باشگاه و ۳ شکست پیاپی تیم فوتبال در لیگ برتر، حالا باید با مورد راضی کردن مورایس برای ادامه حضور در این تیم دست و پنجه نرم کند؛ مورایس یک سال و نیم دیگر با سپاهان قرارداد دارد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید