کد خبر:3077
پ
۶۲۵۱۵۲۹۳
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان:

نانِ با کیفیت مطالبه عمومی مردم اردستان است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت: نان باکیفیت مهم‌ترین مطالبه عمومی مردم است، بنابراین ضروری است تا نانوایان در پخت نان با کیفیت اهتمام جدی داشته باشند. محمد امینی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در روزهای گذاشته باعث گلایه مردم اردستان شده پایین آمدن کیفیت نان در نانوایی‌های این شهرستان است. وی با بیان […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت: نان باکیفیت مهم‌ترین مطالبه عمومی مردم است، بنابراین ضروری است تا نانوایان در پخت نان با کیفیت اهتمام جدی داشته باشند.

محمد امینی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در روزهای گذاشته باعث گلایه مردم اردستان شده پایین آمدن کیفیت نان در نانوایی‌های این شهرستان است.

وی با بیان اینکه نظارت بر کیفیت نان از وظایف شبکه بهداشت و درمان است که درخواست داریم با توجه به گلایه مردم نظارت بیشتر و محکم‌تری نسبت به آن شود، افزود: جهاد کشاورزی در ماهای گذشته ۸۶ واحد نانوایی‌های نرمه پز شهرستان را از لحاظ کیفیت خدمات رتبه‌بندی کرده است، ولی همچنان کیفیت نان در اردستان مورد رضایت مردم نیست.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان با بیان اینکه مستهلک شدن دستگاه‌های نانوایی و کیفیت آرد نانواها تأثیر قابل توجهی روی کیفیت نان دارد، گفت: نان باکیفیت مهم‌ترین مطالبه عمومی مردم است، بنابراین ضروریست تا نانوایان در پخت نان با کیفیت اهتمام جدی داشته باشند و نظارت بر عملکرد آنها بیشتر و بهتر شود.

امینی تصریح کرد: اکنون ماهانه بیش از ۸ هزار کیسه آرد ۴۰ کیلویی به صورت یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای بین نانوایی‌های شهرستان توزیع می‌شود که نسبت به سرانه جمعیت کافی است ولی گاهی مواقع در برخی از شهرها مانند مهاباد گلایه نسبت به کمبود آرد وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای مرحله سوم طرح هوشمند سازی حدود یک سوم سهمیه آرد شهرستان اردستان کم شده، ولی کمبودی در تأمین آرد مورد نیاز نانوایی‌ها وجود ندارد.

 

یک‌سوم قنات‌های اردستان نیاز به لایروبی دارد 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان با اشاره وضعیت خشکسالی‌های چندسال گذشته و تاثیر آن بر حوزه کشاورزی اردستان، گفت: کم‌آبی در سال‌های اخیر تأثیر مستقیمی بر بخش کشاورزی شهرستان داشته است. امسال کمبود آب کشاورزی شدیدتر بود که مجبور شدیم در بخشی از روستاها برای جلوگیری از خسارت‌های بیشتر آب‌رسانی سیار انجام بدهیم.

امینی با بیان اینکه شهرستان اردستان دارای ۴۷۰ رشته قنات است که بسیاری از آنها به دلیل عدم تأمین اعتبارات در سال‌های گذشته لایروبی نشده و طبیعتاً آبدهی کمتری داشته است، گفت: اکنون با بررسی‌های انجام شده حدود یک سوم قنات‌های اردستان نیاز به لایروبی، لوله‌گذاری و مرمت دارد تا بازدهی بهتری داشته باشند.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید