کد خبر:4409
پ

زیرساخت‌های اصفهان برای بسکتبال با ویلچر آماده است

دبیر هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان گفت: به مراتب دردسرهای میزبانی بیشتر از اعزام است، اما با توجه به اینکه ما زیرساخت‌های میزبانی را داشته‌ایم و ورزشکاران می‌توانند در فرصت اندکی تا زمان آماده‌سازی و شرکت در مسابقات، تعداد تمرینات بیشتری را با همدیگر انجام دهند. محمدصادق پسندیده در خصوص میزبانی اصفهان در […]

دبیر هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان گفت: به مراتب دردسرهای میزبانی بیشتر از اعزام است، اما با توجه به اینکه ما زیرساخت‌های میزبانی را داشته‌ایم و ورزشکاران می‌توانند در فرصت اندکی تا زمان آماده‌سازی و شرکت در مسابقات، تعداد تمرینات بیشتری را با همدیگر انجام دهند.

محمدصادق پسندیده در خصوص میزبانی اصفهان در رقابت‌های بسکتبال با ویلچر مردان، اظهار کرد: مرحله اول لیگ ملی بسکتبال با ویلچر در گروه ب باشگاه.های کشور و به میزبانی نماینده اصفهان، گل نور برگزار شد، در این گروه ۵ تیم حاضر بودند که گل نور اصفهان، آسایشگاه فیاض بخش مشهد، جانبازان فارس، پگاه فارس و هیئت بم حضور داشتند که به‌صورت دوره‌ای به رقابت پرداختند و در نهایت تیم آسایشگاه فیاض بخش مشهد، گل‌نور اصفهان، جانبازان فارس، پگاه فارس و هیئت بم به ترتیب اول تا پنجم در این دوره از مرحله شدند.

وی با اشاره به اینکه درمرحله برگشت این مسابقات به میزبانی هیات بم برگزار می‌شود که امتیازات در مجموع دوره رفت و برگشت تیم‌های صعود کننده رادر مرحله بعد مشخص می‌کند، افزود: بعد از آن رقابت با برترین‌های گروه الف که به همین ترتیب مسابقات برگزار شده است، مسابقات پلی آف هم در مرحله بعد انجام می‌شود.

دبیر هیات ورزشهای جانبازان و معلولان استان اصفهان ادامه داد: گل نور اصفهان با نظر مثبت به هیئت مدیره و مدیرعامل این تیم، تیم بسکتبال با ویلچر را مشارکتی به این باشگاه داده‌ شده است که از این تیم حمایت می‌کند. تقریبا سه سال باشگاه مخابرات حامی مالی این تیم بود و بر تصمیمات مدیریت مخابرات دیگر حمایت مالی از این تیم نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه امسال تیم گل‌نور اصفهان پا به عرصه حمایت از ورزش جانبازان و معلولین گذاشته و تیم بسکتبال با ویلچر را با ظرفیت ۸۰ درصد بومی و ۲۰ درصدغیربومی این باشگاه را در اختیار گرفته است، گفت: برای میزبان بودن چهارچوب و پروتکل‌هایی از طرف فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین اعلام می‌شود و تیم میزبان صرفا برگزار کننده رویداد ورزشی این مرحله است که در برابر اسکان و خوراک تیم‌های ورزشی هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همانطور که براساس آن پروتکلی که فدراسیون برای میزبان‌های مراحل مختلف مشخص کردند، این دوره نیز به همین شکل بود.

پسندیده، درباره برگزاری مسابقات اضافه کرد: مجموعه ورزشی شهید میثمی برای برگزاری این مسابقات کامل در اختیار بود که از لحاظ سخت‌افزار مورد تایید و استاندارد است. به طور کلی مشکلاتی نداشت و داوران نیز از سمت فدراسیون جانبازان و توان‌یابان تامین می‌شدند که‌ داوری‌ها یک رویداد مستقل در ورزش است.

دبیر هیات ورزشهای جانبازان و معلولان استان اصفهان تصریح کرد: در نهایت ۵ تیمی که در این گروه رقابت کردند در مقام‌های اول تا پنجم قرار گرفتند، البته این رده‌بندی صرفا برای چیدمان در جدول مسابقات بوده و کسب مقام‌ها در مرحله بعد نیز مشخص می‌شود.

پسندیده تاکید کرد: هنگامی که تیمی در قالب یک رویداد ورزشی شرکت می‌کند جدا از اینکه نگاهی به شرکت کردن در مسابقه را دارد، در صورتی که اختیار، ظرفیت و بستر مناسبی را داشته باشد، این میزبانی را قبول می‌کند. به مراتب دردسرهای میزبانی بیشتر از اعزام است. با توجه به اینکه ما زیرساخت محیای میزبانی را داشته‌ایم و ورزشکاران ما می‌توانند در فرصت اندکی، تا زمان آماده سازی و شرکت در مسابقات، تعداد تمرینات بیشتری را با همدیگر انجام دهند که در آخر این میزبانی انجام شد.

مرحله رفت مسابقات لیگ ملی بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در گروه «ب» به میزبانی اصفهان برگزار شد که تیم بسکتبال با ویلچر گلنور اصفهان با سه پیروزی و یک شکست راهی دور برگشت این مسابقات می‌شود.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید