کد خبر:2360
پ
eade699de38bbb3b3362155b382fcf17_XL

احداث هر کیلومتر “خط ۲” مترو اصفهان ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان گفت: احداث هر کیلومتر “خط ۲” مترو این کلانشهر بسیار هزینه‌بَر است و حدود ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد.  روابط عمومی شهرداری اصفهان روز دوشنبه به نقل از سید محسن واعظی‌فر افزود: در دنیا دولت‌ها قطار شهری را با هزینه ۵۰ میلیون دلار به ازای هر کیلومتر می‌سازند اما طبق […]

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان گفت: احداث هر کیلومتر “خط ۲” مترو این کلانشهر بسیار هزینه‌بَر است و حدود ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد.

 روابط عمومی شهرداری اصفهان روز دوشنبه به نقل از سید محسن واعظی‌فر افزود: در دنیا دولت‌ها قطار شهری را با هزینه ۵۰ میلیون دلار به ازای هر کیلومتر می‌سازند اما طبق برآوردها هزینه احداث “خط ۲” قطار شهری اصفهان بیش از این رقم خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کمک دولت برای احداث خط یک مترو اصفهان نسبت به شرایط حاضر بیشتر بود اما در خط دوم با توجه به شرایط اقتصادی جاری کشور تاکنون روی بودجه دولتی حساب زیادی باز نکرده‌ایم با این وجود امیدواریم دولتمردان در جریان قرارداد ۶۰۰ میلیون یورویی با شرکت «مَپنا»، به کمک ما بشتابند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان خاطرنشان کرد: برای سازه و سیویل(زیرساخت‌ها و اجزای عمرانی) این پروژه، امسال حدود سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان توسط شورای اسلامی شهر تصویب شد که کافی نیست و اعضای شورا متعهد شده‌اند که این رقم در جریان اصلاح بودجه به حدود پنج هزار میلیارد تومان برسد.

واعظی‌فر خاطرنشان کرد: “خط ۲” قطار شهری از بخش شمال‌ شرق و منطقه ۱۴(ایستگاه دارک) اصفهان آغاز می‌شود و با عبور از خیابان‌های زینبیه، لاله و هاتف، میدان امام علی (ع)، خیابان نشاط و فلسطین، به ایستگاه دروازه دولت می‌رسد و در این ایستگاه با خط یک تقاطع خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، بنا به اعلام مدیر اجرایی ایستگاه‌های “خط ۲” مترو اصفهان، احداث ایستگاه‌های آمادگاه، نقش جهان، طوقچی، خَلَجا، شاهد و عُمان سامانی تاکنون به ترتیب ۴۷، ۲۰، ۷۰، ۶۴، ۷۰ و ۹۹ درصد پیشرفت داشته است.

مرحله نخست “خط ۲” قطار شهری اصفهان از محل دارک تا زینبیه در ناحیه شمال شرقی این خطه، سال ١۴٠٣ به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید