کد خبر:6274
پ

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی/باران هم حال هوای اصفهان را خوب نکرد

شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۳۰ وضعیت نارنجی را برای کلانشهر اصفهان نشان می‌دهد.  شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه ۲۳ آذر با میانگین ۱۳۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد. بر اساس […]

شاخص کیفی هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۳۰ وضعیت نارنجی را برای کلانشهر اصفهان نشان می‌دهد.

 شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه ۲۳ آذر با میانگین ۱۳۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان‌های ۲۵ آبان ۱۲۵، میدان انقلاب ۱۲۵، پارک زمزم ۱۳۹، پروین ۱۲۲، دانشگاه صنعتی ۱۴۰، رهنان ۱۱۷، زینبیه ۱۲۶، سپاهانشهر ۱۳۹، فرشادی ۱۳۰،، فیض ۱۲۵، کاوه ۱۳۸ و ولدان ۱۱۹ در وضعیت AQI نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس شهروندان است.

امروز شاخص هوا در ایستگاه احمد آباد با شاخص ۱۵۶ و کردآباد با شاخص ۱۵۳، AQI قرمز و وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

ایستگاه سنجش آلاینده‌ها در اتوبان خرازی امروز خاموش بوده و کیفیت هوا در ایستگاه میرزاطاهر با شاخص ۹۶ وضعیت زرد و سالم را نشان می‌دهد.

امروز شاخص هوا در زرین شهر با ۹۱ و شاهین شهر با ۸۰ AQI در وضعیت زرد و سالم قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در قهجاورستان با ۱۶۴ و سجزی با ۱۵۱ AQI قرمز و ناسالم برای عموم است.

ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله مبارکه، خمینی شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید