کد خبر:4592
پ
۶۲۶۶۲۴۱۴
رئیس اداره صمت شهرستان خبر داد:

ایجاد ۹۰۰ اشتغال جدید در یک سال گذشته اردستان

رئیس اداره صمت شهرستان اردستان گفت: با حمایت‌هایی که از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان اردستان انجام شده، از سال گذشته تاکنون حدود ۹۰۰ اشتغال جدید در این شهرستان ایجاد شده است. جواد حقیقت‌پور اظهار کرد: بخش صنعت، معدن و تجارت با دارا بودن بیشترین سهم اقتصادی کشور، دارای تعامل گسترده‌ای با سایر بخش‌های جامعه […]

رئیس اداره صمت شهرستان اردستان گفت: با حمایت‌هایی که از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان اردستان انجام شده، از سال گذشته تاکنون حدود ۹۰۰ اشتغال جدید در این شهرستان ایجاد شده است.

جواد حقیقت‌پور اظهار کرد: بخش صنعت، معدن و تجارت با دارا بودن بیشترین سهم اقتصادی کشور، دارای تعامل گسترده‌ای با سایر بخش‌های جامعه دارد. در حال حاضر تعداد ۱۲ اتحادیه، یک اتاق اصناف و حدود سه هزار واحد صنفی در این شهرستان فعال است.

وی با اشاره به لزوم تمدید پروانه‌های کسب صنوف مختلف، افزود: اتحادیه صنفی باید نسبت به صدور و یا تمدید پروانه‌های کسب اقدام نمایند و برای صدور پروانه مجاز هستند مبلغی حدود یک میلیون ۹۷۰ هزار تومان دریافت کنند. همچنین برای تمدید پروانه کسب مجاز هستند جمعا ۴۷۰ هزار تومان هزینه دریافت کنند و بیش از این خلاف قانون است.

رئیس اداره صمت شهرستان اردستان در خصوص گلایه شروندان درباره نرخنامه سرویس‌های مدارس گفت: اداره صمت مشکلی برای اعلام نرخنامه سرویس مدارس ندارد، ولی فرمانداری اردستان اعلام کرده است نرخ سرویس مدارس باید در کارگروه ترافیک تعیین شود.

مشکل سوخت در بخش معادن اردستان

حقیقت‌پور با اشاره به بازدید از واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان، تصریح کرد: در شهرستان اردستان حدود ۱۳۱ واحد معدنی وجود دارد که حدود ۹۰ واحد آن فعال هستند که مهم‌ترین مشکل آنها تامین سوخت، مزاحمت اهالی روستاها برای جلوگیری از فعالیت و نبود امکانات فرآوری در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه معادن شهرستان اردستان توانستند ۱۲۰۰ اشتغال مستقیم را برای این شهرستان ایجاد کنند، گفت: مهم‌ترین فعالیت‌های معدنی اردستان در زمینه‌های استخراج سنگ آهن، سرب، باریت، مس و طلا است.

رئیس اداره صمت شهرستان اردستان تصریح کرد: در بازدیدهایی که به‌صورت هفتگی از واحدهای صنعتی اردستان انجام می‌دهیم، موضوع کمبود آب برای تولید و نیروی کار را مهم‌ترین مشکلات خود عنوان می‌کنند. در حال رایزنی هستیم تا مشکل آب را برای صنایع آب بر برطرف کنیم، ولی نیروی کار کم کم به‌عنوان یک معضل در این شهرستان تبدیل می‌شود.

ایجاد ۲۵۰ شغل جدید تا پایان امسال

حقیقت‌پور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان اردستان از مناطق قرمز و ممنوعه به کارگیری نیروهای اتباع افغانستانی محسوب می‌شود، واحدهای صنعتی که اقدام به جذب نیروهای افاغنه کنند پس از تذکرات و اخطارهای لازم نسبت به ابطال پروانه بهره‌برداری آنها اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه با حمایت‌هایی که از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان اردستان انجام شده است از سال گذشته تاکنون حدود ۹۰۰ اشتغال جدید در این شهرستان ایجاد شده است، گفت: با بررسی‌های انجام شده ۳ تا ۴ پروانه بهره برداری صادر شده  و چند واحد تا دهه فجر امسال به بهره برداری کامل می‌رسد.

رئیس اداره صمت شهرستان اردستان بیان کرد: با حمایت‌های مسئولان شهرستان و بهره برداری از طرح های بالای ۶۰ درصد تا پایان امسال حدود ۲۵۰ اشتغال جدید ایجاد می شود.

منبع
ایسنا
کلیدواژه : # اشتغال # اردستان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید