کد خبر:2363
پ
۱۴۰۲۰۶۰۶۰۰۰۷۵۴_Test_PhotoN

استاندار اصفهان: صدور و تمدید گذرنامه زائران اربعین در اصفهان سرعت گرفته است

استاندار اصفهان گفت: تفویض اختیار به استان اصفهان، تجربه خوب امسال است که اگر در سال‌های آینده نیز در محدوده زمانی مورد نیاز همین امر تکرار شود شاهد سرعت در صدور و تمدید گذرنامه و رضایت بیشتر مردم خواهیم بود. به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار […]

استاندار اصفهان گفت: تفویض اختیار به استان اصفهان، تجربه خوب امسال است که اگر در سال‌های آینده نیز در محدوده زمانی مورد نیاز همین امر تکرار شود شاهد سرعت در صدور و تمدید گذرنامه و رضایت بیشتر مردم خواهیم بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان صبح امروز از مرکز صدور گذرنامه قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی، پایانه مسافربری کاوه و مرکز ارائه ارز اربعین بانک ملی مرکزی استان و تأمین اجتماعی بازدید و از نزدیک و بدون واسطه با مردم صحبت کرد.

وی در بازدید سرزده از اداره گذرنامه گفت: مجموعه فراجای استان در حوزه گذرنامه با راه‌اندازی موکب اربعین و تجمیع خدمات مختلف در حوزه‌ صدور، تمدید، پست، رصد و رفع بعضی از مغایرت‌ها، در حال تکمیل است و این مهم نسبت به سال گذشته مشهود است.

مرتضوی ادامه داد: به دلیل حجم جمعیت و درخواست صدور گذرنامه از ۲۹ مردادماه دو دستگاه چاپگر گذرنامه به این مجموعه اضافه شده است که بعد از استقرار این دو دستگاه در ۲ یا ۳ روز گذرنامه متقاضی ثبت و صادر می‌شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه فرآیند تمدید نیز ظرف ۲ الی سه دقیقه با الصاق برچسب تمدید انجام می‌شود، بیان کرد: در این بازدید در گفت‌وگو با مردم دریافتم بسیاری از مشکلات برای متقاضیانی است که قبل از ۲۹ مردادماه برای صدور گذرنامه به مجموعه مراجعه کرده‌اند و پرونده‌های آنها به صورت سیستمی به تهران ارسال شده که با توجه به تعدد درخواست‌ها و بعضاً مغایرت‌های سیستمی، فرایند زمانبر و متقاضی دچار مشکل شده است.

وی عنوان کرد: تفویض اختیار به استان، تجربه خوب امسال است که اگر در سال‌های آینده نیز در محدوده زمانی مورد نیاز همین امر تکرار شود شاهد سرعت در صدور و تمدید گذرنامه و رضایت بیشتر مردم خواهیم بود.

مرتضوی در این بازدید که با رئیس ستاد اربعین کشور نیز تلفنی گفت‌‌وگو کرد و افزود: در این گفت‌وگو درخواست شد میان مجموعه انتظامی و پست شرایط مناسب‌تری فراهم شود تا تعاملات برای صدور، انتقال و توزیع گذرنامه به نحو مناسبی شکل بگیرد.

 

تراز منفی هزینه ها و عدم صرفه اقتصادی، دلیل اصلی کمبود اتوبوس است

استاندار اصفهان همچنین در بازدید از پایانه کاوه در جریان اعزام زائران اربعین و مسافران استان قرار گرفت و گفت: شرایط حمل‌ونقل زوار اربعین با تلاش‌های انجام شده توسط متولیان این حوزه نسبت به گذشته مطلوب‌تر است.

وی افزود: انتقاداتی که مردم در پایانه مطرح کردند درخصوص نحوه اطلاع‌رسانی در مورد زمان گشایش بلیت فروشی و به روز شدن سامانه است.

مرتضوی اظهار کرد: کسانی که قصد سفر دارند روز قبل به پایانه مراجعه کنند و اگر نتوانستند بلیت دریافت کنند به دفتری که توسط اداره کل راهداری در پایانه مستقر شده است، مراجعه کنند.

استاندار اصفهان درخصوص کمبود اتوبوس در ایام گذشته بیان کرد: از ابتدای سال به دلیل نحوه قیمت‌گذاری که در بخش بلیت اتوبوس اتفاق افتاد و با در نظر گرفتن میزان هزینه‌ای که رانندگان، شرکت‌ها و خدمات دهندگان حمل‌ونقل متحمل می‌شوند انتقادهایی از تراز منفی قیمت‌گذاری مطرح شد که ضرورت اصلاح بهای بلیت را تأکید می‌کرد.

وی عنوان کرد: در این راستا چند جلسه در استان با حضور مدیران و متولیان شرکت‌ها، انجمن‌ها و کانون‌های حمل‌ونقل داشتیم همچنین مستمراً ساماندهی این حوزه را از ستاد تنظیم بازار کشور در مکاتبات و پیگیری‌های متعددی خواستار شدیم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: آخرین پیگیری‌ به ساعات گذشته برمی‌گردد، عصر روز گذشته با معاون اول رئیس جمهور مسئله را مطرح و پیگیری کردیم که در این راستا مقرر شد براساس پیشنهاد استان‌ها جلسه‌ای در سطح ملی تشکیل و امور ساماندهی شود.

 

عرضه ۱۲ درصد ارز اربعین کشور در استان اصفهان

استاندار اصفهان همچنین در بازدید از مرکز ارائه ارز اربعین بانک ملی مرکزی استان گفت: ۱۲۰ شعبه پست بانک، ۲۰ شعبه بانک ملی و شعب متعدد بانک‌های تجارت، سپه و صادرات در سطح استان ارائه ارز به زائران اربعین حسینی را انجام می‌دهند.

وی افزود: نخستین اثر حضور گسترده و فعال شبکه بانکی برای تامین ارز اربعین در کاهش اختلاف قیمت دینار در بازار با بانک است که می‌تواند ثبات خرید ارز را برای مردم به همراه داشته باشد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: ۱۲ درصد ارز ارائه شده به زائران اربعین در کشور در استان اصفهان اتفاق افتاده که نشان از فعالیت و پرکاری شبکه بانکی استان دارد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید