کد خبر:8208
پ
۱۷۰۸۹۲۴۵۴

۷۰ هزار تُن فلفل دلمه‌ای از اصفهان به روسیه صادر شد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: بیش از ۷۰ هزار تُن فلفل دلمه‌ای رنگی از ابتدای امسال تا پایان دی از استان به کشور روسیه صادر شد. احمدرضا رییس‌زاده روز شنبه افزود: این میزان فلفل دلمه‌ای رنگی در قالب چهار هزار و ۵۰۰ کانتینر از طریق مرز آستارا به روسیه صادر شده است. […]

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: بیش از ۷۰ هزار تُن فلفل دلمه‌ای رنگی از ابتدای امسال تا پایان دی از استان به کشور روسیه صادر شد.

احمدرضا رییس‌زاده روز شنبه افزود: این میزان فلفل دلمه‌ای رنگی در قالب چهار هزار و ۵۰۰ کانتینر از طریق مرز آستارا به روسیه صادر شده است.

وی با بیان اینکه ارزش این صادرات حدود ۷۰ میلیون دلار برآورد می‌شود، تصریح کرد: این محموله‌ها با برخورداری از آزمایش‌های سازمان غذا و دارو، دارای کیفیت مناسب و کُد رهگیری مورد نیاز در مبدا تولید است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان خاطرنشان کرد: این میزان صادرات از سطح ۹۵۰ هکتار از گلخانه‌های استان صورت گرفته است که پس از بسته‌بندی و دیگر اقدامات مورد نیاز به روسیه صادر شد.

رییس‌زاده با اشاره به تولید سالانه بالغ بر ۳۳۰ هزار تُن انواع محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان، اضافه کرد: حدود ۱۰۰ هزار تُن از آن به کشورهایی نظیر روسیه، امارات، عمان و عراق صادر می‌شود.

وی تاکید کرد: گسترش کشت گلخانه‌ای با هدف اصلاح الگوی کشت با توجه به کمبود منابع آبی در استان، روش مناسبی برای توسعه کشاورزی قلمداد می‌شود و از سوی دیگر به‌دلیل چهار فصل بودن فعالیت و کشت از بُعد درآمدزایی و اشتغالزایی نیز مطلوب است.

تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار گلخانه در استان اصفهان ایجاد شده است که شهرستان‌های تیران و کرون، فلاورجان، خمینی‌شهر، دهاقان، مبارکه، شهرضا، شاهین‌شهر و میمه و اصفهان بیشترین سهم را دارند.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید