کد خبر:8709
پ
Untitled

۳۶ درصد تخلف‌های ساختمانی در اصفهان مربوط به «اضافه ساخت» است

مدیر کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان گفت: بیشترین پرونده‌های تخلف ساختمانی در این کلانشهر با سهم ۳۶ درصد مربوط به «اضافه ساخت مازاد بر پروانه» است. غلامعلی فیض‌الهی روز یکشنبه افزود: اضافه ساخت مازاد بر پروانه با بیش از ۱۳۲ هزار و ۴۲۸ متر مربع خلافی و ۱۳ هزار و ۱۸ پرونده شاخص‌ترین تخلف ساختمانی […]

مدیر کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان گفت: بیشترین پرونده‌های تخلف ساختمانی در این کلانشهر با سهم ۳۶ درصد مربوط به «اضافه ساخت مازاد بر پروانه» است.

غلامعلی فیض‌الهی روز یکشنبه افزود: اضافه ساخت مازاد بر پروانه با بیش از ۱۳۲ هزار و ۴۲۸ متر مربع خلافی و ۱۳ هزار و ۱۸ پرونده شاخص‌ترین تخلف ساختمانی ثبت شده در اصفهان در ۹ ماه امسال است.

فیض‌الهی گفت: «تبدیل کاربری» دومین تخلف ساخت و ساز در شهر اصفهان است بطوریکه بیش از ۱۳۹ هزار و ۴۴۴ متر مربع خلاف‌سازی و هشت هزار و ۷۰۷ پرونده در این زمینه رسیدگی شد.

مدیر کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: «احداث بالکن مازاد بر پروانه در گُذر» با پنج هزار و ۲۵۸ مورد، سومین تخلف در این بازه زمانی است.

فیض‌الهی ادامه داد: بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۶ متر مربع خلافی در ساخت و سازهای ساختمانی برای بالکن سازی شناسایی شده است.

وی گفت: چهارمین تا ششمین تخلف شاخص ساختمانی در شهر اصفهان به ترتیب شامل «کسری پارکینگ» با یکهزار و ۷۸۴ مورد و به مساحت ۱۱۱ هزار و ۲۲۵ متر مربع، «احداث بنا بدون پروانه در حد تراکم مجاز» با یکهزار و ۵۳۹ پرونده و به وسعت ۸۰۵ هزار و ۳۴ متر مربع و «احداث بنا بدون پروانه مازاد بر تراکم» با یکهزار و ۵۲۲ مورد و مساحت بیش از ۴۳ هزار و ۱۷۳ متر مربع است.

فیض‌الهی افزود: «احداث سقف و طبقه مازاد بر پروانه» با ۷۶۹ مورد، «اضافه ساخت مازاد بر پروانه حاصل از پیشروی ساختمان» با ۶۱۲ مورد، «اضافه ساخت مازاد بر پروانه ناشی از پُر شدن عقب‌نشینی» با ۶۱۰ مورد و «خلاف و کسری فضای سبز ریشه‌دار» با ۴۴۳ مورد دیگر تخلف‌های شاخص در ساخت و سازهای شهر اصفهان به‌شمار می‌آید.

تخلف از قوانین کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در ساخت و ساز می تواند با تخریب بنا و یا جریمه نقدی همراه شود و مطابق با قوانین، مالکان املاک و اراضی قبل از هر اقدام عمرانی (از قبیل تفکیک اراضی یا شروع ساختمان سازی) مکلّف به اخذ پروانه ساخت از شهرداری هستند.

اصفهان بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت و ۱۵ منطقه شهری دارد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید