کد خبر:8602
پ
۴۴۱۷۳۶۹

۳۰۰ هزار اصله نهال، جایگزین درختان قطع شده اصفهان شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: ۳۰۰ هزار اصله نهال، جایگزین درختان قطع شده اصفهان شده است. مجید عرفان‌منش روز جمعه افزود: برخی از درختان بدلیل آفت‌زدگی و بیماری، قطع شدن بدست افراد سودجو، عملیات عمرانی و غیره از چرخه درختان موجود در سطح شهر خارج می‌شود. وی افزود: بسیاری از شهروندان […]

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: ۳۰۰ هزار اصله نهال، جایگزین درختان قطع شده اصفهان شده است.

مجید عرفان‌منش روز جمعه افزود: برخی از درختان بدلیل آفت‌زدگی و بیماری، قطع شدن بدست افراد سودجو، عملیات عمرانی و غیره از چرخه درختان موجود در سطح شهر خارج می‌شود.

وی افزود: بسیاری از شهروندان خواستار جایگزین کردن درختان قطع شده مُجوزدار، قطع شده در محل‌ اجرای پروژه‌های عمرانی و درختان سرقت شده هستند که سازمان فضای سبز در این زمینه و در نزدیکترین محل ممکن اقدام به کاشت درخت جدید می‌کند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: بر همین اساس امسال سه هزار اصله درخت در تشتک‌های(چاله‌های خالی از درخت) مناطق پانزده گانه سطح شهر کاشته شده است.

وی با اشاره به احداث پارک جنگلی در شهرک «پرتو» واقع در میدان «استقلال» اصفهان افزود: در این منطقه نیز اقدام به کاشت نهال و درختچه‌های زیادی شده و روش آبیاری آن نیز اخیرا از حالت تانکری به مکانیزه تغییر یافته است.

عرفان‌منش در مورد باره قطع درختان در برخی از اتوبان‌های سطح شهر بدلیل نصب نیوجرسی(مانع بُتنی یا پلاستیکی در خطوط ترافیک) گفت: سازمان پارک‌ها برای نصب نیوجرسی، مجوز قطع درختی را نمی‌دهد اما ممکن است برخی پیمانکاران هنگام اجرای کار عمرانی خود، درختانی را هم قطع کنند.

وی تاکید کرد: با این حال تذکر لازم به پیمانکاران شهرداری داده شده است و در صورت تکرار، همکاری شهرداری با آنها می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان همچنین در باره درخت سوخت شده در کنار عمارت شهرداری اصفهان در مرکز شهر و نمای نازیبای آن گفت: درصدد احیاء این درخت «سروناز» ۵۰ ساله با کار کارشناسی هستیم و شرایط آن مانند بیمار اورژانسی است که نیاز به درمان تخصصی دارد.

وی گفت: کارشناسان سازمان فضای سبز شهرداری اصفهان در حال انجام کار فنی بزرگی هستند که اگر موفقیت‌آمیز باشد می‌توان بعنوان یک اتفاق مهم و یک الگو برای درختان سوخته شده در کشور از آن استفاده کرد.

عرفان‌منش با اشاره به اینکه قطع این درخت سوخته بسیار راحت‌تر از درمان و نجات آن است، بیان کرد: اگر تلاش کادر فنی سازمان فضای سبز برای احیاء این درخت سوخته موثر نباشد، درخت جایگزین در این محل کاشته می‌شود.

چندی پیش بخش زیادی از درختان منطقه جنگلی «ناژوان» اصفهان توسط برخی افراد سودجو قطع شد که واکنش‌های مردمی زیادی به همراه داشت.

منطقه جنگلی ناژوان بعنوان ریه اصفهان محسوب می‌شود و حفظ فضای سبز آن برای همگان اهمیت ویژه‌ای دارد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید