کد خبر:3851
پ
۴۰۳۶۲۱۹_۵۵۳

۳خوشه صنعتی و کسب و کار در اصفهان عملیاتی می‌شود

مدیر توسعه فنی و کارآفرینی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان گفت: سه خوشه صنعتی و کسب و کار در حوزه پوشاک، گز و فرش دستباف در این استان عملیاتی و اجرایی می‌شود. روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان روز پنجشنبه به نقل از احمد نهاوندی افزود: شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان بر […]

مدیر توسعه فنی و کارآفرینی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان گفت: سه خوشه صنعتی و کسب و کار در حوزه پوشاک، گز و فرش دستباف در این استان عملیاتی و اجرایی می‌شود.

روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان روز پنجشنبه به نقل از احمد نهاوندی افزود: شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان بر مبنای ماموریت‌های تعریف شده سازمانی، در راستای ساماندهی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط، تقویت تولید داخلی و همچنین توسعه خوشه های کسب و کار از سال ۱۳۸۵ نسبت به پیاده سازی و توسعه خوشه های صنعتی در استان اقدام کرده است.

وی که در جلسه بررسی و ارائه برنامه عمل سال اول پروژه توسعه خوشه گز اصفهان سخن می گفت، اظهار داشت: تاکنون ۱۲ خوشه صنعتی کسب و کار در این استان خاتمه یافته و سه خوشه پوشاک خورزوق، خوشه گز اصفهان و خوشه فرش دستباف نایین در حال پیاده سازی و اجراست.

مدیر توسعه فنی و کارآفرینی شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان ادامه داد: پروژه توسعه خوشه ای بر اساس دستور العمل های مبتنی بر برنامه های تدوین شده بین سه تا پنج سال اجرا می شود.

حمید زیوری، عامل توسعه خوشه گز استان اصفهان نیز خلاصه ای از مطالعات شناختی حاصل از بررسی های میدانی در واحدهای ذینفعان خوشه در خصوص بازار داخلی و بین المللی گز، وضعیت فعلی خوشه و نقاط فشار در خوشه را ارائه داد.
وی چشم انداز خوشه را ” طعم و مزه گز اصفهان، یادآور میراث با شکوه ایران زمین” عنوان و استراتژی و برنامه‌های عملیاتی سال اول پروژه را برای شرکت کنندگان تشریح کرد.
در این جلسه همچنین به اهمیت تقویت شبکه بازاریابی در سطح بین المللی و ملی، همکاری تیمی اعضای خوشه، توسعه کسب و کار اعضای خوشه به سوی صنعتی شدن برای حضور پر رنگ در بازارهای داخلی و جهانی شیرینی و شکلات نیز تاکید شد.
در پایان برنامه های عمل پس از بحث و تبادل نظر تایید و مورد موافقت قرار گرفت همچنین، مقرر شد جلسه شورای راهبری خوشه با ترکیب اعضا موثر بر توسعه خوشه هر چه سریعتر برگزار شود.
خوشه صنعتی، تمرکز جغرافیایی کسب‌وکارها، تامین‌کنندگان و موسساتی با حوزه فعالیت مشترک است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید