کد خبر:4159
پ
۱۶۸۷۶۰۸۴۷۲_download
از ابتدای امسال تا کنون

۲۵۰۰ واحد صنفی در اصفهان بمنظور پایش بکارگیری اتباع غیر مجاز بازرسی شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی و صنعتی استان از ابتدای امسال تاکنون بمنظور پایش بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز مورد بازرسی و نظارت قرار گرفت. میثم مداحی روز جمعه با تاکید بر اینکه مطابق مفاد قانون کار، اتباع بیگانه در صورت داشتن روادید با حق کار […]

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی و صنعتی استان از ابتدای امسال تاکنون بمنظور پایش بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز مورد بازرسی و نظارت قرار گرفت.

میثم مداحی روز جمعه با تاکید بر اینکه مطابق مفاد قانون کار، اتباع بیگانه در صورت داشتن روادید با حق کار می توانند در کشورمان مشغول به کار شوند، افزود: در بازرسی های صورت گرفته از واحدهای صنفی و صنعتی استان، از کارگران اتباع مجوز کار خواسته شد.

وی اظهار داشت: در صورت مشاهده بکارگیری اتباع غیر مجاز، به ازای کارکرد هر روز اتباع در آن واحد صنفی جریمه نقدی سنگینی برای کارفرمایان صادر می‌شود به نحوی که هزینه نگهداری اتباع غیر مجاز برای کارفرمایان مقرون به صرفه نخواهد بود.

مداحی تصریح کرد: ما با همکاری نیروی انتظامی و اداره کل امور اتباع استان اصفهان، ۳۴۸ گشت مشترک در ۲۸ شهرستان استان داشتیم در حالیکه ۱۲ شهرستان برای کار اتباع ممنوع است اما بازرسان اداره کار، همه شهرستان‌ها را بررسی کردند.
وی با بیان اینکه طبق سرشماری اخیر وزارت کار، اتباع خارجی در حوزه روادید شناسایی شدند تا مشخص شود چه تعداد از آنها کارت و روادید کار دارند، اضافه کرد: این امر موجب ساماندهی و خود اظهاری کاری و شغلی اتباع شده و تاکنون بی سابقه بوده است.

مداحی درباره کارگران سطح شهر و ساماندهی آنها نیز گفت: اتباع مجاز دارای کارت و روادید کار باید کارفرمای مشخص داشته یا خود جزو سرمایه‌گذاران باشند تا بتوانند وارد بازار کار شوند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: حدود ۱۷ کاریابی خارجی در استان داریم که از آنها خواسته شده است در ساماندهی اتباع کمک کنند هرچند بسیاری از اتباع بیگانه در استان اصفهان کارت کار دارند.

حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر اتباع خارجی اُستان تا سال گذشته برگه اقامت و خود را بیمه کرده‌اند.

به گفته مسوولان استانداری اصفهان، تعداد اتباع خارجی دارای مجوز در این استان بیش از ۳۰۰ هزار نفر است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید