کد خبر:5604
پ
۱۷۰۷۵۴۸۸۹

۲۰۰ مجتمع آموزشی در کشور احداث می شود

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در برنامه هفتم‌ توسعه احداث ۲۰۰ مجتمع آموزشی بزرگ در کشور مصوب شده است. حمیدرضا خان محمدی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی مدارس اصفهان در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان افزود: احداث این مجتمع ها باید به لحاظ ملی از چهار منبع مولدسازی، اعتبارات ملی، خیران […]

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در برنامه هفتم‌ توسعه احداث ۲۰۰ مجتمع آموزشی بزرگ در کشور مصوب شده است.

حمیدرضا خان محمدی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی مدارس اصفهان در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان افزود: احداث این مجتمع ها باید به لحاظ ملی از چهار منبع مولدسازی، اعتبارات ملی، خیران و ‌مسوولیت اجتماعی تامین شوند.

وی اظهار داشت: در این راستا اصفهان باید جزو استان های اول و داوطلب باشد و زودتر پا پیش بگذارد و بتواند از محل مولد سازی اعتبارات لازم برای احداث‌ مجتمع های بزرگ‌ آموزشی در این استان را فراهم کند.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: همانطور که اولین مسجد مدرسه عالم اسلام در چهارباغ اصفهان در قرن های گذشته احداث و اکنون به جاذبه ای برای بازدید گردشگران تبدیل شده است باید امروز هم اصفهان در ساخت مدارس بزرگ‌ پیشتاز و سرآمد باشد.

وی اصفهان را استانی مهم برشمرد و گفت: پیشرفت در همه زمینه ها مستلزم فرهنگ سازی است که این مهم تنها در دستگاه تعلیم و تربیت نهادینه می شود.

بازخورد تعطیلی مدارس، کشاندن دانش آموزان به فضای مجازی است

خان محمدی با بیان اینکه تنها چالش کنونی ما آلودگی هواست گفت: با کوچکترین موضوع و آلودگی هوا اولین جا که تعطیل و آخرین جا که باز می شود مدرسه است.

وی خاطرنشان کرد: با تعطیل کردن مدارس دانش آموزان را به فضای مجازی هدایت می کنیم که خواست دشمن برای رسیدن به اهدافش است.

وی یادآور شد: آموزش و پرورش بدلیل چالش های بسیار به توجه جدی نیاز دارد، جوانان ما اکنون زیر بمباران فرهنگی هستند، مسأله ای که باعث شده تا هویت اصلی خود را فراموش کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: نگاه نوسازی مدارس همه جانبه، عمیق و کاربردی است و یکی از پرکارترین، با کیفیت ترین و ‌چابک ترین سازمان های دولتی است.

وی افزود: این سازمان با ۲ هزار و ۲۰۰ نفر، ۱۰ هزار پروژه را در نقاط مختلف کشور مدیریت می کند.

وی با بیان اینکه نوسازی مدارس خادم خیران مدرسه ساز است گفت: مجموعه خیرین و نوسازی یک الگو برای کشور است.

وی به تلاش نوسازی مدارس برای تامین تخصیص های مالی تا سقف ۱۱۰ درصد در سالجاری اشاره کرد و افزود: مدیریت یکصد هزار مدرسه با ۵۰۰ هزار کلاس درس کار بسیار سختی است.

خان‌محمدی ادامه داد: امسال ۱۶ میلیون دانش آموز را در اول مهر مدیریت کردیم ‌و اکنون کلاس بدون صندلی نداریم.

وی تصریح کرد: ۲۷۶ نقطه پرتراکم دانش آموزی در کشور شناسایی شده ‌است که کاهش تراکم به ویژه در مدارس ابتدایی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

مدیرکل جدید نوسازی مدارس اصفهان نیز در این آیین گفت: اکنون از نظر سرانه آموزشی ۳۲ ناحیه در استان در وضعیت‌ مطلوب و ‌۹ ناحیه در وضعیت نامطلوب قرار دارند که رسیدگی به این وضعیت در اولویت قرار گرفته است.

ناصر فتحی افزود: از سویی حاشیه نشینی در شهر اصفهان و شهرهای برزگ موجب تراکم دانش آموزان شده است که در این میان ناحیه پنج از ناحیه های مشکل دار شهر اصفهان است.

وی به وجود ۴۵۰ پروژه نیمه تمام در استان اشاره کرد و ‌گفت: بسیاری از این پروژه بدلیل تامین نشدن سهم دولت بلاتکلیف مانده است.

در پایان این آیین «ناصر فتحی» بعنوان مدیرکل جدید نوسازی مدارس اصفهان معرفی و از زحمات ۲ ساله «مجید نسیمی» تقدیر شد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید