کد خبر:8157
پ
۱۷۵۸۹۴۳

۵ نکته برای موفقیت در مصاحبه شغلی

با رعایت ۵ نکته ساده اما کارآمد در مصاحبه‌های شغلی خود موفق شوید. اثرگذاری بهتر در جریان مصاحبه شغلی باعث می‌شود که شانس شما برای استخدام بیشتر شود. در ادامه به معرفی ۵ نکته می‌پردازیم که به شما کمک می‌کنند تا مصاحبه شغلی بهتری داشته باشید.   ۱- لباس مناسب بپوشید پوشیدن لباس مناسب، نشان‌دهنده […]

با رعایت ۵ نکته ساده اما کارآمد در مصاحبه‌های شغلی خود موفق شوید.

اثرگذاری بهتر در جریان مصاحبه شغلی باعث می‌شود که شانس شما برای استخدام بیشتر شود. در ادامه به معرفی ۵ نکته می‌پردازیم که به شما کمک می‌کنند تا مصاحبه شغلی بهتری داشته باشید.

 

۱- لباس مناسب بپوشید

پوشیدن لباس مناسب، نشان‌دهنده رویکرد حرفه‌ای شما نسبت به موقعیت شغلی مورد نظر است.

 

۲- کمی زودتر از زمان مقرر به محل مصاحبه برسید

داشتن زمان‌بندی مناسب و نظم به شما کمک می‌کند که تأثیر اولیه خوبی از خود به جای بگذارید. بهتر است که ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زودتر به محل مصاحبه برسید. آدرس و مسیر رسیدن خود به مکان مصاحبه را از قبل بررسی کنید تا در ترافیک نمانید و به موقع برسید.

 

۳- تماس چشمی خود را حفظ کنید

حفظ کردن تماس چشمی با مصاحبه‌کننده، لبخند زدن و داشتن زبان بدن با اعتماد به نفس در طول مصاحبه شغلی اهمیت زیادی دارد. صاف بنشینید و روی حرکاتتان کنترل داشته باشید.

 

۴- پاسخ‌های مختصر و مفیدی به سؤالات بدهید

به یاد داشته باشید که مصاحبه‌کننده زمان محدودی برای صحبت با شما دارد. به همین دلیل، بهتر است که پاسخ‌های مختصر و مفیدی در جواب سؤالات بدهید.

 

۵- سؤال بپرسید

سؤال پرسیدن در طول مصاحبه شغلی بسیار مهم است. انجام این کار، نشان‌دهنده علاقه شما به موقعیت شغلی مدنظرتان بوده و به شما اطلاعاتی در مورد نقشتان در سازمان، فرهنگ کاری و دیگر فاکتور‌های مهم می‌دهد.

 

منبع
روزیاتو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید