کد خبر:5039
پ
۶۲۷۴۱۷۱۴
یک فعال حوزه صنعت:

کسری بودجه شرکت برق، احداث پست برق شهرک مورچه‌خورت را به تعویق انداخت

یک فعال حوزه صنعت گفت: کمبود برق از مشکلات اساسی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی مورچه‌خورت است. امید هوایی، اظهار کرد: زیرساخت انرژی به ویژه برق، لازمه فعالیت واحدهای صنعتی است و عدم تأمین این زیرساخت در شهرک‌ مورچه‌خورت، واحدهای فعال یا در حال توسعه را با مشکل اساسی مواجه کرده است. وی افزود: تاکنون […]

یک فعال حوزه صنعت گفت: کمبود برق از مشکلات اساسی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی مورچه‌خورت است.

امید هوایی، اظهار کرد: زیرساخت انرژی به ویژه برق، لازمه فعالیت واحدهای صنعتی است و عدم تأمین این زیرساخت در شهرک‌ مورچه‌خورت، واحدهای فعال یا در حال توسعه را با مشکل اساسی مواجه کرده است.

وی افزود: تاکنون رایزنی‌های بسیاری با مسئولان مربوطه برای حل مشکل برق این واحدها انجام شده که نتیجه‌ای در برنداشته است.  مسئولان شرکت برق به منظور تقویت زیرساخت‌های انرژی در این شهرک صنعتی برای حل مشکل این واحدها اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت فعال در شهرک صنعتی مورچه خورت، گفت: توافقنامه‌ای برای تأمین ۱۶ مگاوات برق در شهرک مورچه‌خورت با شرکت برق منطقه‌ای در سال ۱۴۰۰ منعقد شد، اما با توجه به کسری بودجه شرکت برق احداث این پست به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه کمبود برق از مشکلات اساسی واحدهای تولیدی فعال در شهرک مورچه‌خورت است، افزود: با توجه به این مسئله الحاقیه‌ای برای تأمین ۱۰ مگاوات برق در شهرک توسط شرکت برق منعقد و مقرر شد در پست موجود در شهرک مبدل نصب شود که در کوتاه مدت بخشی از برق مورد نیاز واحدهای صنعتی را تأمین کند که البته انجام شد، اما پاسخگوی نیاز شهرک نیست.

به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، هوایی ادامه داد: برای تکمیل تأسیسات فوق توزیع در شهرک و تأمین ۷۰ مگاوات برق توافقنامه جدیدی سال گذشته با شرکت برق منطقه‌ای منعقد شد که کل نیاز شهرک را تأمین کند و برای زمین پست نیز از طرف شرکت شهرک‌های صنعتی استان به شرکت برق تحویل شد، ولی همچنان مشکل تأمین برق شهرک پابرجاست.

مدیرعامل این شرکت صنعتی، خاطرنشان کرد: با تدبیری که مسئولان برای تأمین زیرساخت‌ها می‌اندیشند این مشکلات مرتفع شود تا تولیدکنندگان بتوانند بدون دغدغه به تولید خود ادامه دهند و دستگاه‌های خدمات رسان با انجام تعهد خود نسبت به تأمین این زیرساخت‌ها آنها را حمایت کنند و گامی در جهت توسعه و آبادانی استان و کشور برداشته شود.

مورچه‌خورت از توابع بخش مرکزی شهرستان شاهین‌شهر و میمه در استان اصفهان است.  شهرک صنعتی مورچه‌خورت با مساحت ۶۱۳ هکتار و ۴۸۹ واحد بهره‌بردار و اشتغال‌زایی برای ۲۲ هزار و ۴۷۰ نفر در ۴۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید