کد خبر:7560
پ

پلمب ۱۳۵۰ واحد مشاور املاک متخلف در اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به پلمب یک‌هزار و ۳۵۰ واحد مشاور املاک متخلف در استان گفت: واحدهای صنفی متخلف ۲۱ میلیارد ریال جریمه شدند. علیرضا قاری قرآن، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اقدامات به عمل آمده برای تنظیم بازار مسکن در این استان اظهار کرد: با شناسایی‌های انجام […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به پلمب یک‌هزار و ۳۵۰ واحد مشاور املاک متخلف در استان گفت: واحدهای صنفی متخلف ۲۱ میلیارد ریال جریمه شدند.

علیرضا قاری قرآن، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اقدامات به عمل آمده برای تنظیم بازار مسکن در این استان اظهار کرد: با شناسایی‌های انجام شده، تعداد مشاوران املاک فعال در استان اصفهان ۱۱ هزار واحد است که تاکنون از ۹ هزار و ۲۰۰ واحد به صورت میدانی بازرسی شده است.

وی بیان کرد: تاکنون یک هزار و ۳۵۰ واحد مشاور املاک متخلف در استان اصفهان پلمب شدند و یا مورد برخورد قانونی و جریمه نقدی قرار گرفته‌اند.

قاری قرآن با بیان اینکه ۱۵۶ واحد مشاور املاک غیرمجاز در استان اصفهان شناسایی شد، گفت: در حال حاضر مشاوران املاک متخلف در استان اصفهان مبلغ ۲۱ میلیارد ریال جریمه شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: برخی از تخلفات مشاوران املاک شامل نداشتن پروانه کسب، عدم نصب نرخ‌نامه، جعل اسناد، سوء استفاده از اسناد به امانت گرفته شده، عدم دریافت کد رهگیری، استفاده از مبایعه نامه غیرمجاز، تبلیغ بر خلاف واقع، اخلال در بازار املاک و زمین بوده است.

وی در خصوص ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور بیان کرد: مطابق با ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب دی ماه سال ۱۳۹۹ تمامی سرپرستان خانوارها اعم از شهری و روستایی، مالک و مستأجر و تمامی مالکین واحدهای مسکونی به درج اطلاعات محل سکونت (اقامتگاه) و املاک تحت مالکیت خود با مالکیت‌های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی در این سامانه مکلف شدند.

قاری قرآن گفت: ثبت اطلاعات در این سامانه منجر به ایجاد شفافیت اطلاعاتی در حوزه مسکن، اخذ تصمیمات سیاستی صحیح و در نهایت تسهیل فرآیند خانه‌دار شدن تمامی اقشار جامعه می‌شود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید