کد خبر:3884
پ
۱۸۳۷۱۶۰۲_۲۳۳

وزارت نیرو مُتعهد به تامین حقابه محیط زیست و کشاورزی اصفهان شده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: وزارت نیرو مُتعهد شده که حقابه قانونی حوزه محیط زیست و کشاورزان اصفهان را تامین کند.  مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در مانور امداد و نجات و اطفاء حریق صنعتی در شهرک صنعتی ۲ نجف‌آباد با اشاره به اینکه وزارت نیرو مُتعهد شده که حقابه قانونی حوزه محیط زیست […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: وزارت نیرو مُتعهد شده که حقابه قانونی حوزه محیط زیست و کشاورزان اصفهان را تامین کند.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در مانور امداد و نجات و اطفاء حریق صنعتی در شهرک صنعتی ۲ نجف‌آباد با اشاره به اینکه وزارت نیرو مُتعهد شده که حقابه قانونی حوزه محیط زیست و کشاورزان اصفهان را تامین کند گفت:تعهدات وزارت نیرو از طریق اجرای طرح‌های انتقال آب و جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب در بالادست محقق خواهد شد.

منصور شیشه‌فروش افزود:درخواست ما از وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست کشور این است که این تعهدات ملی را به‌جد رعایت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: کاهش میدان دید و گرد و غبار در جاده‌ها موجب بروز حوادث ترافیکی می‌شود و گرد و غبار اثرات منفی بسیاری هم بر سلامت عمومی جامعه دارد.

او بیان کرد: در زمان حاضر بسیاری از زمینهای کشاورزی استان رها شده و به زیر کشت نرفته و بسیاری از چاه‌ها، قناتها و منابع آبی خشک و تالاب بین المللی گاوخونی به کانون گرد و غبار تبدیل شده است.

شیشه‌فروش ادامه داد: در زمان حاضر رودخانه زاینده رود و ۹۹ درصد از تالاب گاوخونی بعنوان یک پیکره طبیعی در شرق اصفهان خشک است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، کم آبی را به مثابه یکی از معضلات جدی استان توصف و خاطرنشان کرد: از جمع ۴۲ مخاطره ثبت شده، کم آبی و خشکسالی، سیل، آلودگی هوا، گرد و غبار، تصادفات جاده‌ای و فرونشست زمین، بیشترین مخاطرات این استان محسوب می‌شود.

استان اصفهان در سال‌های اخیر بدلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی با مشکلات بسیاری در بخش‌های مختلف محیط زیست و حوزه کشاورزی و اقتصادی مواجه شده است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید