کد خبر:5386
پ
abolhasan_mahdavi1-768×432

هویت اصفهان دینی، انقلابی و دفاع از حدود الهی است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ و تشییع ۳۷۰ شهید بیانگر هویت اصفهان است و کسانیکه جایگاه و شأن اصفهان را نمی‌دانند باید بدانند هویت اصفهان دینی، انقلابی و دفاع از حدود الهی است. آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه نماز جمعه این هفته با تاکید بر ضرورت مشخص […]

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ و تشییع ۳۷۰ شهید بیانگر هویت اصفهان است و کسانیکه جایگاه و شأن اصفهان را نمی‌دانند باید بدانند هویت اصفهان دینی، انقلابی و دفاع از حدود الهی است.

آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه نماز جمعه این هفته با تاکید بر ضرورت مشخص کردن مرز با دشمنان اظهارداشت : مقابله با استکبار جهانی نمونه‌ای از همراهی تدین و عقلانیت است، در آیه ۱۹۷ سوره بقره خداوند می‌فرماید مبارزه با استکبار جهانی نشانه عقلانیت است.

وی با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی با استفاده از سلاح‌های ممنوعه در حال جنگ با مردم غزه است افزود: بر اساس قرآن، دشمنان اسلام تمام تلاش خود را برای دشمنی بکار می‌گیرند که تنها بخشی از این دشمنی‌ها در سخنان آن‌ها پیدا است و مابقی در نیت پلید دشمنان نهفته است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: خداوند می‌فرماید که اگر صبر کنید و در این مدت رعایت تقوا کنید، مطمئن باشید که دشمنان نمی‌توانند به شما آسیب برسانند، امروز شاهد هستیم که مردم غزه این رمز پیروزی را سرلوحه خود قرار داده‌اند و علی رغم عدم پایبندی دشمنان به اصول انسانی و اخلاقی این مردم مظلوم تقوای الهی را پیشه کرده‌اند.

مهدوی با اشاره به میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: شایسته است رفتار حضرت زینب (س) که در تمام ابعاد الگوی صبر و پیروزی تلقی می‌شوند، مورد توجه قرار گیرد، زیرا صبر موجب اقتدار می‌شود و اقتدار باعث پیروزی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این بانوی بزرگوار الگوی ایمان و استقامت هستند و نمونه عبودیت در شدت بلا و سختی تلقی می‌شوند، حضرت زینب(س) الگوی عفت و حجاب برای همه ما هستند و نمونه بارز شجاعت در برابر دشمن و دفاع از ولایت امامشان هستند، تمام فضائل اخلاقی این بانوی بزرگوار باید برای ما درس باشد.

امام جمعه موقت اصفهان با تاکید بر ضرورت توجه به حقوق پرستاران ابراز داشت: این قشر جامعه در مواقع حساس موجب آرامش خاطر مردم هستند، پرستاران توجه داشته باشند که آثار خدماتشان به مردم در دنیا و آخرت نمایان خواهد شد.

مهدوی با اشاره به روز ایثار و مقاومت مردم اصفهان تصریح کرد: ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ مردم اصفهان ۳۷۰ شهید را تشییع کردند، میدان امام خمینی (ره) اصفهان شاهد این حماسه بود، آن روز بیانگر هویت اصفهان است، یادآوری این مناسبت‌ها به دلیل تبیین موضوعات برای نسل جدید است، اگر کسانی جایگاه و شأن اصفهان را نمی‌دانند، ضرورت دارد توجه کنند هویت اصفهان دینی، انقلابی و دفاع از حدود الهی است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ روز از جنگ غزه می‌گذرد، بالاخره شورای امنیت رأی به آتش بس داد، به نظر می‌رسد سعی داشتند مقابل فشار افکار عمومی به آمریکا و رژیم صهیونیستی زمان تنفس بدهند، اما مردم نسبت به این مسائل آگاهند و فردا ضمن حمایت از مردم فلسطین پاسخ این فریبکاری‌ها را خواهند داد، امیدواریم به زودی رژیم غاصب صهیونیستی از صفحه روزگار محو شود، جنایت‌های امروز رژیم صهیونیستی فراموش ناشدنی است، در این راستا هرچقدر زمان جنگ بیشتر شود به ضرر رژیم صهیونیستی است.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: فرمانده اصلی جنگ غزه آمریکا است به همین دلیل شاهد هستیم مردم آمریکا نسبت به حمایت از رژیم صهیونیستی اعتراض دارند.

مهدوی ادامه داد: امروز کل مردم دنیا شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل می‌دهند، روباه صفتان انگلیسی برای بقای رژیم صهیونیستی خود را پشت آمریکا مخفی کردند و در وتوی قطعنامه چهره واقعی آن‌ها مشخص شد، مردم دنیا فراموش نمی‌کنند که شریک تمام جنایت‌های رژیم صهیونیستی انگلیس جنایتکار است.

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با اعضای شورای نگهبان ادامه داد: برای افزایش مشارکت انتخابات لازم است بر رعایت امنیت، رقابت و سلامت در انتخابات توجه کنیم، در این راستا امروز ضرورت دارد هیأت‌های نظارت و اجرایی نسبت به رد صلاحیت‌ها اقناع فکری انجام دهند و در صورتی که اشتباهی رخ داده است اصلاح کنند تا مردم با شور و نشاط بیشتری در این انتخابات شرکت کنند.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید