کد خبر:5015
پ
۱۴۰۱۱۱۰۵۰۰۰۳۰۸_Test_PhotoN

همایش ملی مدیریت انرژی در ساختمان برگزار می‌شود

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: همایش ملی مدیریت انرژی در ساختمان از ۸ لغایت ۱۰ آذرماه ۱۴۰۲ در اصفهان برگزار می شود. سید حسین محمودیه، رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: این اداره […]

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: همایش ملی مدیریت انرژی در ساختمان از ۸ لغایت ۱۰ آذرماه ۱۴۰۲ در اصفهان برگزار می شود.

سید حسین محمودیه، رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: این اداره کل در چهارچوب دبیرخانه بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان در نظر دارد همایش ملی «مدیریت انرژی در ساختمان» را در استان اصفهان برگزار کند.

وی افزود: این همایش با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان و با حضور مقامات استانی و کشوری در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به تاریخ های ۸، ۹ و ۱۰ آذرماه ۱۴۰۲ در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار می شود.

محمودیه خاطرنشان کرد: از اول مهرماه ۱۴۰۲ هرگونه تمدید و ارتقا پروانه مهندسی منوط به گذراندن دروه مبحث ۱۹ بوده که این دوره آموزشی از همان ابتدای مهرماه به صورت کلاس آموزشی در استان برقرار شده است اما با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، پیگیری‌های لازم به عمل آمد و مجوز برگزاری این دوره آموزشی از وزارت راه و شهرسازی به عنوان دبیرخانه ملی انرژی اخذ شد.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این همایش دارای امتیاز اخذ گواهی برای تمدید و ارتقا پروانه اشتغال به کار مهندسی است، عنوان کرد: همایش فوق مرتبط با رشته های چهارگانه عمران، معماری، برق و مکانیک بوده و افرادی که در این همایش به صورت حضوری یا غیرحضوری شرکت و آزمون حضوری پایان دوره را با موفقیت سپری کنند گواهی آموزشی پایان همایش را دریافت می‌کنند که قابل قبول برای ارتقا یا تمدید پروانه در کل کشور است.

وی گفت: متقاضیان سراسر کشور امکان ثبت نام برای همایش ملی مدیریت انرژی در ساختمان دارند و آزمون آن به طور هماهنگ در سازمانهای نظام مهندسی استان‌ها برگزار می‌شود.

محمودیه بیان کرد: محورهای همایش شامل ویرایش جدید مبحث مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان، کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر در ساختمان، مدل‌سازی و رتبه‌بندی ساختمان‌ها، انواع ساختمان‌های پایدار، مدیریت و ممیزی انرژی در ساختمان‌ها، نقش بهره‌وری و بازیافت آب در ساختمان پایدار است.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان اصفهان از دیگر محورهای این همایش به مصالح و تجهیزات نوین ساختمانی در بهینه سازی مصرف انرژی، معماری و شهرسازی پایدار و اقلیم، راهکار توسعه و پیاده سازی BIM در صنعت ساخت، نقش ساختمان‌های هوشمند در بهره‌وری انرژی و نقش و جایگاه سیاست‌گذاری بخش حاکمیتی، دولتی و خصوصی در بهینه‌سازی مصرف انرژی اشاره کرد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید