کد خبر:8110
پ
۱۸۸۶۵۷۵۷_۹۰۳

هرگونه دخل و تصرف در بنا‌های تاریخی نیازمند مصوبه وزارت میراث‌فرهنگی

رئیس اداره میراث‌فرهنگی کاشان در واکنش به خبر واگذاری خانه‌های تاریخی این شهرستان گفت: هرگونه دخل و تصرف در بنا‌های تاریخی نیازمند مصوبه وزارت میراث‌فرهنگی است. رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کاشان در واکنش به خبر واگذاری خانه‌های تاریخی این شهرستان به‌ویژه خانه تاریخی بروجردی‌ها گفت: هرگونه دخل و تصرف در بنا‌های تاریخی […]

رئیس اداره میراث‌فرهنگی کاشان در واکنش به خبر واگذاری خانه‌های تاریخی این شهرستان گفت: هرگونه دخل و تصرف در بنا‌های تاریخی نیازمند مصوبه وزارت میراث‌فرهنگی است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کاشان در واکنش به خبر واگذاری خانه‌های تاریخی این شهرستان به‌ویژه خانه تاریخی بروجردی‌ها گفت: هرگونه دخل و تصرف در بنا‌های تاریخی را نیازمند صدور مصوبات لازم از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

احمد دانایی نیا افزود: در حال حاضر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان در خانه تاریخی بروجردی‌های کاشان مستقر است و با توجه به شرایط موجود و نبود فضای اداری کافی، گردشگران بازدیدکننده از این خانه تاریخی و همچنین کارکنان این اداره با مشکلات متعددی روبرو هستند.

او گفت: در حال حاضر برای مرمت خانه بروجردی‌ها اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان نیاز است که با در نظر گرفتن تعداد زیاد بنا‌ها و خانه‌های تاریخی در سطح شهرستان، تأمین این اعتبار از محل‌های دولتی امکان‌پذیر نیست، و در صورت نیاز و تصویب وزارت میراث‌فرهنگی، علاوه بر تأمین اعتبار لازم از محل‌های اعتباری دولتی، برای مرمت این خانه تاریخی از اعتبارات بخش خصوصی نیز استفاده خواهیم کرد.

دانایی نیا تصریح کرد: در مورد تملک خانه‌های تاریخی در سطح شهرستان کاشان اقدام‌های خوبی در اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان انجام شده و هیچ‌گونه واگذاری به بخش خصوصی برای بهره برداری بدون مجوز و مصوبات وزارت میراث‌فرهنگی انجام نخواهد شد.

اوگفت: تمام تلاش خود را نیز به‌منظور جابجایی محل اداره میراث‌فرهنگی شهرستان به محلی مناسب انجام خواهیم داد تا هم‌محلی اداری مناسبت‌تری برای کارکنان و ارباب‌رجوع‌ها مهیا شود و هم اینکه گردشگران به‌راحتی و در آرامش کامل بتوانند از خانه تاریخی و زیبای بروجردی‌ها بازدید کنند.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید