کد خبر:4667
پ
۱۴۰۱۰۵۲۸۲۰۴۳۰۲۷۶۷۲۵۹۲۱۱۱۴

نگاهی به تقابل ذوب‌آهن و تراکتور؛ گاندوها به دنبال نخستین برد خانگی با تراکتورسواری

تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر میزبان تیم تراکتور تبریز است.  هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس روز جمعه ۵ آبان ماه با برگزاری ۳ دیدار آغاز می‌شود که در یکی از این مسابقات، تیم فوتبال ذوب‌آهن در ورزشگاه فولادشهر میزبان تراکتور است. ذوب‌آهن در یکی از مهم‌ترین بازی‌های […]

تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر میزبان تیم تراکتور تبریز است.

 هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس روز جمعه ۵ آبان ماه با برگزاری ۳ دیدار آغاز می‌شود که در یکی از این مسابقات، تیم فوتبال ذوب‌آهن در ورزشگاه فولادشهر میزبان تراکتور است.

ذوب‌آهن در یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته هشتم باید آماده مصاف با تیم تراکتور شود؛ دیداری سخت و حساس که با توجه به فاصله یک امتیازی و جایگاه دو تیم در جدول، کسب ۳ امتیاز آن برای هر دو تیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نتیجه این دیدار علاوه بر تیم‌های ذوب‌آهن و تراکتور، برای تیم‌های آلومینیوم اراک، سپاهان و ملوان نیز حائز اهمیت خواهد بود.

سبزپوشان اصفهانی در شرایطی آماده مصاف با تراکتور می‌شوند که هفته گذشته مقابل مس رفسنجان به میدان رفتند و بازی را با نتیجه ۲ بر یک واگذار کردند تا روند پیروزی‌های متوالی این تیم متوقف شده و بهترین فرصت ممکن برای بهبود جایگاه‌شان را از دست بدهند. شاگردان ربیعی که با تیم‌های ملوان و سپاهان(۲ بازی بیشتر) هم امتیاز هستند، برای حفظ و بهبود جایگاه‌شان در جدول به امتیاز بازی با تراکتور نیاز مبرمی دارند و می‌دانند که در صورت پیروزی می‌توانند حداقل صعود یک پله‌ای را در جدول تجربه کنند و همین امر به آنها انگیزه مضاعفی می‌دهد.ذوب‌آهن در طول ۷ هفته گذشته ۳ برد، ۲ تساوی و ۲ شکست به دست آورده و با ۱۱ امتیاز به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تیم‌های ملوان و سپاهان در رده پنجم جدول ایستاده است.

در آن سو تراکتور در شرایطی راهی اصفهان شده که هفته گذشته مقابل شمس‌آذر قزوین با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد تا روند نتایج سینوسی این تیم ادامه‌دار باشد. قرمزپوشان تبریزی که تنها ۳ امتیاز با صدر جدول فاصله دارند، برای حفظ و بهبود جایگاه‌شان در جدول به ۳ امتیاز این دیدار نیاز وافری دارند و می‌دانند که در صورت پیروزی مقابل ذوب‌آهن و اندکی خوش اقبالی در نتایج بازی‌های استقلال_آلومینیوم اراک و ملوان_پرسپولیس، شانس رسیدن به صدر جدول را خواهند داشت و همین امر به آنها انگیزه بالایی می‌بخشد.تراکتور در طول ۷ بازی گذشته ۴ برد و ۳ شکست را به دست آورده و با اندوختن ۱۲ امتیاز در رده سوم جدول ایستاده است.

ذوب‌آهن چاره‌ای جز پیروزی مقابل تراکتور ندارد؛ تقابل سبزپوشان اصفهانی و شاگردان خمس به نوعی ابتدای پیچ خطرناک لیگ برای شاگردان ربیعی به حساب می‌آید و ذوبی‌ها طی هفته‌های نهم و دهم باید ۲ بازی خارج از خانه را برگزار کرده و پس از آن میزبان استقلال هستند. از طرف دیگر تیم‌های رده سوم تا نهم جدول تنها ۴ امتیاز فاصله دارند و همین امر باعث شده تا امتیازات هر بازی حساسیت ویژه‌ای پیدا کند و با رد و بدل شدن هر امتیاز، جایگاه تیم‌ها دستخوش تغییرات شدیدی شود. مجموع عوامل فوق باعث می‌شود تا شاگردان ربیعی برای ادامه دادن به روند موفقیت‌هایشان و رسیدن به جمع تیم‌های بالانشین به ۳ امتیاز نیاز مبرمی داشته باشند، اتفاقی که با توجه به قدرت تیم تراکتور چندان هم ساده به نظر نمی‌رسد.

سبزپوشان اصفهانی در شرایطی آماده مصاف تراکتور می‌شوند که در فاز هجومی شرایط خوبی دارند و درخشش محمدجواد محمدی در کنار حضور بازیکنانی مثل سبحان خاقانی، مجید علیاری، سجاد آشوری و محمدحسین اسلامی توان هجومی ذوب‌آهن را افزایش داده و دست ربیعی برای چیدن ترکیب دلخواهش باز است. در فاز دفاعی ذوبی‌ها علی‌رغم ناکامی‌ اخیر از شرایط خوبی برخوردار هستند و حضور فرعباسی در دروازه این تیم، نقطه اتکاء ربیعی به حساب می‌آید.

در آن سو تراکتور نیز شرایطی مشابه با ذوب‌آهن داشته و نیاز مبرمی به ۳ امتیاز این دیدار دارد. تراکتور تیم سرسخت و باکیفیتی است که ستاره‌های زیادی دارد اما تا بدین جای فصل روند سینوسی را طی کرده است. سرخ‌های تبریزی که فصل جاری را با ۳ شکست پیاپی در لیگ برتر و مسابقات آسیایی شروع کرده بودند، از بازی مقابل مس رفسنجان روند رو به رشد خود را آغاز و در ادامه ۴ پیروزی پیاپی را به دست آورند اما این روند هفته گذشته شکسته شد و شاگردان خمس مقابل شمس‌آذر شکست تلخی را تجربه کردند و برای ادامه روند رو به رشدشان به ۳ امتیاز بازی فردا نیاز مبرمی دارند.

تراکتور تیمی است که فوتبال هجومی و رو به جلویی به نمایش می‌گذارد و از خط حمله زهردار و برنده‌ای بهره می‌گیرد و حضور بازیکنانی مانند مهدی عبدی،آلوارو خیمز، عارف رستمی، سیامک نعمتی و گستاو واگنین دست خمس را برای اجزای برنامه‌هایش باز گذاشته است. سرخپوشان تبریزی در خط میانی نیز شرایط خوبی دارند و حضور ستاره‌هایی مانند صفا هادی، بهزاد اسلامی و ریکاردو آلوز تراکتور را تبدیل به یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ کرده است. با این حال پاشنه آشیل تراکتور را باید در خط دفاعی این تیم جست‌وجو کرد، سرخ‌های تبریزی اگرچه در خط دفاعی نیز بازیکنان بزرگی مثل شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری و عارف آقاسی را در اختیار دارند اما نتوانسته‌اند عملکرد خوبی از خود نشان دهند و دریافت ۷ گل در طول ۷ هفته نشان دهنده ضعف عمده این تیم در فاز دفاعی است.

آنچه مسلم است بازی ذوب‌آهن و تراکتور قابلیت تبدیل شدن به یکی از جذاب‌ترین بازی‌های هفته را دارد و باید دید که حوادث فوتبال به چه صورت رقم خواهد خورد.

برترین گلزنان:

محمدجواد محمدی با ۴ گل و مهدی عبدی با ۳ گل، بررین گلزنان بازی فردا هستند.

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن:

حبیب فرعباسی، سیدمحمد قریشی، نادر محمدی، پوریا آریاکیا، شایان مصلح، مهرداد رضایی، کمال‌الدین کامیابی‌نیا، سجاد آشوری، محمدجواد محمدی و سبجان خاقانی.

سرمربی: ربیعی

ترکیب احتمالی تراکتور:

حسین پورحمیدی، مهدی شیری، آقاجانپور، صفا هادی، آلوارو خیمنز، امیرحسین حسین‌زاده، ریکاردو آلوز، مهدی عبدی، محمد نادری، عارف آقاسی، سیامک نعمتی

سرمربی: پاکو خمس

آمار رویارویی‌های دو تیم ذوب‌آهن اصفهان و تراکتور تبریز به شرح زیر است

فصل اول

تراکتورسازی صفر- ذوب‌آهن ۲

ذوب‌آهن یک – تراکتورسازی صفر

فصل نهم

تراکتورسازی صفر – ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن یک – تراکتورسازی صفر

فصل دهم

تراکتورسازی یک – ذوب‌آهن ۲

ذوب‌آهن صفر – تراکتورسازی صفر

فصل یازدهم

ذوب‌آهن صفر – تراکتورسازی یک

تراکتورسازی ۲ – ذوب‌آهن یک

فصل دوازدهم

ذوب‌آهن ۳ – تراکتورسازی یک

تراکتورسازی یک – ذوب‌آهن یک

فصل سیزدهم

ذوب‌آهن ۲ – تراکتورسازی ۴

تراکتورسازی ۲ – ذوب‌آهن ۲

فصل چهاردهم

ذوب‌آهن صفر – تراکتورسازی صفر

تراکتورسازی ۲ – ذوب‌آهن یک

فصل پانزدهم

تراکتورسازی ۴ – ذوب‌آهن ۴

ذوب‌آهن یک – تراکتورسازی ۲

فصل شانزدهم

ذوب‌آهن یک – تراکتورسازی ۲

تراکتورسازی ۴ – ذوب‌آهن یک

فصل هفدهم

تراکتورسازی صفر – ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن ۳ – تراکتورسازی صفر

فصل هجدهم

تراکتورسازی ۴ – ذوب‌آهن یک

ذوب‌آهن ۲ – تراکتورسازی صفر

فصل نوزدهم

ذوب‌آهن صفر – تراکتور صفر

تراکتور ۲ – ذوب‌آهن یک

فصل بیستم

ذوب‌آهن یک – تراکتور ۲

تراکتور یک – ذوب‌آهن صفر

فصل بیست و یکم

تراکتور صفر_ذوب‌آهن یک

ذوب‌آهن صفر_تراکتور صفر

لیگ بیست و دوم

تراکتور یک_ذوب‌آهن یک

ذوب‌آهن یک_تراکتور ۳

برنامه سایر بازی‌های هفته هشتم لیگ برتر به این شرح است:

جمعه ۵ آبان ماه

استقلال_آلومینیوم اراک

فولاد_شمس‌آذر قزوین

شنبه ۶ آبان ماه

گل‌گهر_هوادار

پیکان_مس رفسنجان

صنعت نفت آبادان_استقلال خوزستان

یکشنبه ۷ آبان ماه

ملوان_پرسپولیس

نساجی مازندران_سپاهان

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید