کد خبر:2929
پ
۱۴۰۲۰۶۱۸۰۰۰۳۸۴_Test_PhotoJ

نقش غیرقابل انکار معلم در هویت بخشی و پرورش یک جامعه

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان گفت: نقش معلم در هویت بخشی و پرورش یک جامعه غیرقابل انکار است، براین اساس سرچشمه تعلیم و تربیت هر جامعه، آموزش و پرورش و معلمان آن هستند.  آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار جمعی از مدیران مدارس شاهد اصفهان درآستانه بازگشایی مدارس در مهرماه اظهار کرد: براساس […]

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان گفت: نقش معلم در هویت بخشی و پرورش یک جامعه غیرقابل انکار است، براین اساس سرچشمه تعلیم و تربیت هر جامعه، آموزش و پرورش و معلمان آن هستند.

 آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار جمعی از مدیران مدارس شاهد اصفهان درآستانه بازگشایی مدارس در مهرماه اظهار کرد: براساس روایات، کمترین اجر برای کسی که در راه اباعبدالله الحسین(ع) گامی برمی دارد، گناهان قبل و بعد آن فرد را می آمرزد.

وی با اشاره به اینکه در روایات متعدد از معصومین تاکید شده است، انسان باید هر ثمری را خواهان هستید، بذر آن را در دنیا بکارید، گفت: بنابراین انسان هرچه در دنیا انجام دهد، در روز قیامت برداشت می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: دراین روایات آمده است «دنیا تجارت خانه مومن است» و تنها در این دنیا، ممکن است کسی رضایت خداوند را کسب کند و سود آن بهشت ابدی باشد.

وی افزود: براین اساس در دنیا فرصت‌هایی نصیب انسان می شود که می تواند سعادت ابدی را تضمین کند، معلم بودن و تلاش در نظام تعلیم و تربیت از این جمله فرصت‌های بی‌بدیل است، در این میان مدیران مدارس رسالت خطیرتری دارند که نباید نسبت به آن غفلت ورزید.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مدیریت مدارس شاهد، وظیفه‌ای سنگین‌تر بر دوش است، چرا که خانواده شاهد، دِینی ثقیل بر گردن همه آحاد جامعه دارند، خاطرنشان کرد: رفتار معلم، نوع گفتار و موضع معلم اثری فوق العاده در جان دانش آموزان دارد.

وی یادآور شد: یک معلم خوب می تواند شخصیتی چون امام راحل را برای دنیا تربیت کند، امام راحل همیشه از مرحوم شاه آبادی (استاد امام) با الفاظی چون «روحی لک فداک» یاد می کرد.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان اظهار کرد: بنابراین نقش معلم در هویت بخشی و پرورش یک جامعه غیرقابل انکار است، براین اساس سرچشمه تعلیم و تربیت هر جامعه، آموزش و پرورش و معلمان آن هستند.

وی با هشدار نسبت به تبعیت نوجوانان و جوانان از فرهنگ غلط غرب گفت: در این عرصه آموزش و پرورش و نقش معلم مهم است، غرب سرمایه گذاری عجیبی بر روی نسل نوجوان و دانش آموزان ایران زمین کرده است.

در ابتدای این دیدار، محمد رضا ابراهیمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان به بیان گزارش اقدامات، سیاست‌ها و امور انجام شده برای تحصیل بیش از یک میلیون دانش آموز در بهار تعلیم و تربیت پرداخت و گفت: بیش از ۱۱۰ هزار معلم رسمی در ۵۷۰۰ مدرسه در سطح استان به این امر می پردازند.
وی عنوان کرد: یکی از سیاست های اصلی نظام، تحصیل همه افراد در سطح کشور است و براین اساس ما چند مدرسه یک نفره داریم، همچنین ۷۶ مدرسه شاهد در سطح استان وجود دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: هدف اولیه تشکیل مدارس شاهد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مکتب اهل بیت است، براین اساس جشنواره ای با نام«پرواز تا بی نهایت» به منظور هدف یاد شده در سطح کشور و به میزبانی اصفهان برگزار شد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید