کد خبر:1680
پ
۱۴۰۰۰۴۱۱۰۰۰۳۰۲_Test_PhotoN
معاون اجتماعی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان:

نظام مسائل کودکان کار در شهرداری اصفهان تدوین می‌شود

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از استخراج نظام مسائل کودکان کار با هدف توانمندسازی جامعه در برابر کار کودکان خبرداد.  روح الله فرشاد فر صبح سه‌شنبه در حاشیه بازدید اعضای کارگروه مواجهه با کار کودکان از مرکز مراقبتی- حمایتی کودکان کار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای برگزاری سلسله تورهای […]

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از استخراج نظام مسائل کودکان کار با هدف توانمندسازی جامعه در برابر کار کودکان خبرداد.

 روح الله فرشاد فر صبح سه‌شنبه در حاشیه بازدید اعضای کارگروه مواجهه با کار کودکان از مرکز مراقبتی- حمایتی کودکان کار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای برگزاری سلسله تورهای مسئولیت اجتماعی بر آن شدیم تا به اتفاق اعضای کارگروه مواجه با کار کودکان از مرکز مراقبت حمایتی کودکان کار که به همت شهرداری اصفهان و اداره کل بهزیستی استان در سال گذشته افتتاح شده جهت آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد این مرکز بازدید انجام شود.

وی ادامه داد: از سال گذشته کارگروه مواجه با کار کودکان که متشکل از سازمان‌های مردم نهاد حوزه کودکان کار، مدیریت سازماندهی و رفع تخلفات شهری، کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است شروع به کار جدی فرهنگی در زمینه نحوه مواجه با مار کودکان کرده است.

فرشاد فر افزود: این کارگروه در ابتدا با هدف تغییر دیدگاه اجتماعی عموم مردم به کودکان کار و مقوله کار کودک به تولید محتوا در قالب مجموعه آموزشی ۳۶۰ درجه پرداخت.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اضافه کرد: مجموعه آموزشی ۳۶۰ درجه در قالب بروشور، اینفوگرافی، موشن گرافی و پوسترهای اکران شهری سعی داشت کلیشه‌های موجود در مواجهه با کودکان کار را بزداید و یکی از کلیشه‌های پررنگ اجتماعی در این حوزه کمک به کودکان کار در قالب نقدی و غیر نقدی است که متأسفانه این امر باعث افزایش تقاضا و به تبع آن تصاعدی شدن عرضه در حوزه کار کودک و عملاً رونق اقتصاد کار کودک شده است.

فرشاد فر گفت: پس از تغییر دیدگاه اجتماعی نوبت به استخراج نظام مسائل کودکان کار در این کارگروه رسیده و در این گام کارگروه سعی دارد با هدف توانمند سازی جامعه و کودکان کار برای مقابله با کار کودک مسائل پیش رو را استخراج کند.

وی افزود: توانمند سازی برابر مدل‌های جهانی پنج عنصر دارد که شامل رفاه، دسترسی، آگاهی، کنترل و مشارکت است و برای توانمند سازی جامعه و کودکان کار برای مقابله با کار کودک مسائل پیش رو ذیل هر پنج عنصر در کارگروه طرح شده است.

فرشادی فر ادامه داد: برای مثال ذیل عنصر رفاه یکی از مسائل پیش رو نبود اقتصاد جایگزین برای اقتصاد کار کودک و درآمد هنگفت اقتصاد زباله در شهر است که در کارگروه استخراج و احصا شده و در گام بعدی این مسائل غربالگری خواهد شد و در ماتریس اهمیت – فوریت اولویت بندی شده و سپس درباره آن شبکه توزیع نقش ترسیم خواهد شد.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: دغدغه ما در معاونت اجتماعی افزایش بهره وری اجتماعی است و برای این منظور به دنبال افزایش اثربخشی و کارایی اجتماعی هستیم و آنچه کارگروه مواجهه با کودکان کار نیز دنبال می‌کند معطوف به همین بهره وری اجتماعی است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید