کد خبر:4463
پ

منابع لوکال آب در بوستان‌های بهاران و فرشتگان احداث می‌شود

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: به‌منظور کاهش هزینه جاری استفاده از منابع آبی موجود و افزایش راندمان آبیاری، منابع لوکال آب در بوستان‌های بهاران و فرشتگان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود. سیدسلمان قاضی‌عسگر اظهار کرد: شهرداری با استفاده از تکنیک‌های روز دنیا در بحث راه‌اندازی بهترین سیستم آبیاری فضای سبز، […]

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: به‌منظور کاهش هزینه جاری استفاده از منابع آبی موجود و افزایش راندمان آبیاری، منابع لوکال آب در بوستان‌های بهاران و فرشتگان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

سیدسلمان قاضی‌عسگر اظهار کرد: شهرداری با استفاده از تکنیک‌های روز دنیا در بحث راه‌اندازی بهترین سیستم آبیاری فضای سبز، تلاش می‌کند تا در شرایط اقلیمی سخت یک فضای سبز ایده‌آل با پوشش گیاهی با کیفیت را به اجرا درآورد.

وی افزود: هوشمندسازی و توسعه رویکردهای نوین در بحث آبیاری فضای سبز علاوه بر اینکه به کیفیت پوشش گیاهی کمک می‌کند، منجر به صرفه‌جویی در مصرف آب و سایر منابع می‌شود.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان با اشاره به بهسازی سیستم‌های آبرسانی فضای سبز در منطقه گفت: احداث منابع لوکال آب در بوستان‌های بهاران و فرشتگان به‌منظور افزایش راندمان کیفی آبیاری فضای سبز و ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب در دست اقدام است.

وی ادامه داد: به‌منظور کاهش هزینه جاری استفاده از منابع آبی موجود و افزایش راندمان آبیاری، این مخازن به‌صورت از پیش ساخته خریداری و به‌صورت دفنی و با ظرفیت ۲۴۰ متر مکعب در پارک بهاران و فرشتگان اجرا می‌شود.

قاضی‌عسگر خاطرنشان کرد: در راستای هدفمند کردن سیستم آبیاری فضای سبز و استفاده بهینه از آن برای آبیاری فضای سبز این بوستان‌ها و معابر پیرامون آن، این عملیات با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صحیح و تغییر الگوهای سنتی به مدرن در کاهش مصرف آب در فضای سبز شهری می‌توان به مدیریت تلفیقی آب دست یافت.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید