کد خبر:6833
پ
۱۲۱۵۵۵۰۶_۸۰۸

معرفی زنان تأثیرگذار اصفهان در تورهای ویژه گردشگری روز زن

تورهای ویژه گردشگری با حضور بانوان اصفهانی و با هدف معرفی زنان تأثیرگذار اصفهان ویژه هفته گرامیداشت مقام مادر و روز زن، برگزار می‌شود.  مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت فولاد شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: این تورهای گردشگری در دور محور مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد تحت عنوان “مسیر بهشت” […]

تورهای ویژه گردشگری با حضور بانوان اصفهانی و با هدف معرفی زنان تأثیرگذار اصفهان ویژه هفته گرامیداشت مقام مادر و روز زن، برگزار می‌شود.
 مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت فولاد شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: این تورهای گردشگری در دور محور مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد تحت عنوان “مسیر بهشت” و “مسیر سرشت” برگزار می‌شود و شرکت کنندگان با گنجینه نهفته در خاک اصفهان آشنا می‌شوند.

ابراهیم عمرانی اظهار داشت: مخاطب عام تورهای ویژه گردشگری تخت فولاد بانوان هستند که به مناسب هفته گرامیداشت مقام زن می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.
وی افزود: تور گردشگری در مسیر بهشت از تکیه بابارکن الدین آغاز می‌شود، سپس گردشگران از تکیه کازرونی، تکیه سید العراقین، موزه سنگ، تکیه خاتون آبادی و تکیه میرفندرسکی دیدن می‌کنند. در مسیر سرشت نیز پس از حضور در تکیه بابا رکن الدین، از تکیه مادرشاهزاده، بیدآبادی، بانو امین، تکیه خوانساری و صاحب روضات بازدید می‌کنند.
وی با اشاره به بازدید گردشگران از مزار بانوان فرهیخته اصفهانی تصریح کرد: به مناسبت هفته گرامیداشت مقام مادر و روز زن، شرکت کنندگان در این تورها، با بانو امین، مجتهده و تنها مفسر قرآن کریم آشنا می‌شوند که برای نخستین بار این کتاب الهی را از آخر به اول تفسیر کرده و به بانوی ایرانی مشهور است.
مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت فولاد ادامه داد: از شخصیت‌های مهم دیگری که در این تورهای ویژه معرفی می‌شوند، سردار مریم معروف به بانوی سردار و شهیده بحرینیان از شهدای انقلاب اسلامی هستند.
عمرانی با اشاره به نحوه شرکت در این تورهای گردشگری گفت: بانوان علاقه‌مند می‌توانند به شماره ۰۹۰۲۸۰۱۱۳۵۵ در پیام‌رسان ایتا برای شرکت در این تورها اعلام آمادگی کنند.
وی خاطرنشان کرد: این تورهای گردشگری با حداقل ۲۰ نفر و حداکثر ۶۰ نفر در مسیرهای ذکر شده برگزار می‌شود و راهنمایان گردشگری، نکات موردنظر را برای گردشگران بیان می‌کنند.

منبع
برنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید