کد خبر:5007
پ
۱۸۵۷۴۴۸
سخنگوی شورای شهر اصفهان:

مصوبات شورا درآمدهای شهرداری را تحت تأثیر قرار نداده است

سخنگو و عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان این شائبه که مصوبات شورا درآمدهای شهرداری را تحت تأثیر قرار داده است، رد کرد. علی صالحی امروز _یکشنبه چهاردهم آبان ماه_ در صدوهشتمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکری اظهار کرد: بودجه مصوب ما ۲۰ هزار میلیارد تومان و عملکرد درآمدی تاکنون ۷,۷۰۰ میلیارد […]

سخنگو و عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان این شائبه که مصوبات شورا درآمدهای شهرداری را تحت تأثیر قرار داده است، رد کرد.

علی صالحی امروز _یکشنبه چهاردهم آبان ماه_ در صدوهشتمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکری اظهار کرد: بودجه مصوب ما ۲۰ هزار میلیارد تومان و عملکرد درآمدی تاکنون ۷,۷۰۰ میلیارد تومان بوده است، ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داشته‌ایم و ۸ هزار میلیارد تأمین اعتبار و عملکردمان ۳,۱۰۰ میلیارد تومان ثبت قطعی بوده است.

وی در خصوص این شائبه که مصوبات شورا درآمدهای شهرداری را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: یکی از بالاترین ردیف‌های تحقق، درآمدهای ساختمانی بوده است که نسبت به ردیف‌های دیگر قابل توجه است.

سخنگو و عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: ۵ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان درآمد ساختمانی پیش‌بینی کرده بودیم که تاکنون ۳,۶۶۰ میلیارد تومان تحقق در این حوزه داشته‌ایم و احتمال افزایش آن نیز وجود دارد.

وی در خصوص لایحه دستورالعمل یکپارچه‌سازی ماده ۱۰۱ و اصلاح پرداختی‌های علی الحساب گفت: در کمیته‌های نظارتی این موضوع را بررسی کردیم که با وجود کم‌شدن درآمد شهرداری‌ها، در حال اجراست و شهردارها به مصوبه شورا عمل کرده‌اند.

وی افزود: وضعیت آنلاین شدن اتصال سازمان‌های شهرداری در حوزه مالی و منابع انسانی انجام نشده است، البته سامانه رسا را رصد کرده‌ایم که دسترسی به شورا برای بعضی از سازمان‌ها داده نشده بود و بعضی سازمان‌ها نیز داده‌هایشان به روز نیست.

صالحی با اشاره به بحث خواهرخوانده‌ها و استفاده از ظرفیت‌های علمی و اقتصادی گفت: یک ماه فرصت شهرداری به پایان رسیده است و به‌رغم پیگیری‌ها، جمع‌بندی مورد نظر به شورا ارائه نشده است.

وی با اشاره به طرح تسهیل اقدامات دانش‌بنیان گفت: شهرداری باید شش ماه یک بار گزارش بدهد که در این خصوص گزارش شش ماه نخست ارائه نشده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص تفریغ سازمان‌ها گفت: سال گذشته در حسابرسی فقط سه سازمان مطلوب داشتیم، امسال به پنج سازمان رسیده و دو یا سه سازمان نیز بندهای مختصری داشتند که اگر همت می‌شد، تعداد سازمان‌های مطلوب سه برابر می‌شد.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید