کد خبر:4342
پ

مصلح: دلیل بی‌نظمی لیگ را نمی‌فهمم/ هواداران ذوب‌آهن را تنها نگذارند

مدافع ذوب‌آهن گفت: ذوب‌آهن امسال از ترکیب بازیکنان جوان و باتجربه تشکیل شده و با کادر فنی خوبی که داریم، تا بدین جای فصل نتایج خوبی گرفتیم و قول می‌دهم که در ادامه فصل از این تیم بیشتر خواهید شنید. شایان مصلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از حضور و حمایت اصحاب رسانه‌ در تمرین […]

مدافع ذوب‌آهن گفت: ذوب‌آهن امسال از ترکیب بازیکنان جوان و باتجربه تشکیل شده و با کادر فنی خوبی که داریم، تا بدین جای فصل نتایج خوبی گرفتیم و قول می‌دهم که در ادامه فصل از این تیم بیشتر خواهید شنید.

شایان مصلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از حضور و حمایت اصحاب رسانه‌ در تمرین امروز خوشحالیم و امیدوارم این حمایت‌ها ادامه دار باشد.

وی افزود: ذوب‌آهن از تیم‌هایی است که گذشته خوبی دارد و امسال که مجدد شرایط خوبی پیدا کرده است انتظار حمایت و توجه بیشتری از رسانه‌ها داریم.

مدافع ذوب‌آهن درباره تمرینات این تیم پیش از دیدار با مس رفسنجان گفت: این مدت تمرینات خوبی داشتیم و در حال آماده سازی برای این دیدار هستیم. متاسفانه لیگ برتر از همین ابتدا فرسایشی شده است و البته در برنامه ادامه مسابقات که اعلام شده نیز، زمان مسابقات حذفی مشخص نیست و احتمالا در وقفه‌های بین بازی‌های لیگ رقابت‌های حذفی انجام می‌شود.

دلیل بی‌نظمی لیگ را نمی‌فهمم

وی خاطرنشان کرد: بازیکن حرفه‌ای به این که هر ۴ یا ۵ روز یک بار بازی کند نیاز دارد و من علت وقفه‌های متعدد و این بی نظمی در برگزاری لیگ را درک نمی‌کنم. در اروپا مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ‌های داخلی هر ۳ یا ۴ روز یک بار برگزار می‌شود و حتی در لیگ‌های آسیایی هم این وقفه‌ها را نمی‌بینیم، اما متأسفانه این شیوه برنامه‌ریزی به بازیکنان آسیب می‌زند.

مصلح با شکایت از برنامه‌ریزی سازمان لیگ در برگزاری مسابقات متذکر شد: تمرینات ما از تیر و مسابقات لیگ برتر از مرداد شروع شده و الان با گذشت ۳ ماه از آغاز لیگ فقط ۷ هفته سپری شده و حتی برخی تیم‌ها ۵ بازی بیشتر انجام نداده‌اند، امیدوارم شرایط برگزاری بازی‌ها بهتر شود.

وی در ارتباط با برنامه‌ تین ذوب‌آهن در تعطیلاتی که گذشت اذعان داشت: نوع برنامه‌ریزی مربیان با یکدیگر متفاوت است و تیمی مانند تراکتور در این وقفه‌ها چندروزی تمریناتش را تعطیل کرده است، اما ما در این تعطیلات صرفا یک یا دو روز و مدت کوتاهی استراحت داشتیم که البته این به تفکر و سلیقه مربیان و پتانسیل تیمی که در اختیارشان است بستگی دارد.

مدافع ذوب‌آهن تصریح کرد: اما به طور کلی همه تیم‌ها از این تعطیلات زیاد و مداوم آسیب می‌بینند، همانطور که تا اینجا سه چهار بازیکن در لیگ دچار پارگی رباط صلیبی شده‌اند و یکی از آن‌ها آرش قادری در تیم ما بود که متاسفانه با این مصدومیت مواجه شد.

وی با بیان این که تیم ما تلفیق خوبی از بازیکنان جوان با انگیزه زیاد و بازیکنان با تجربه است گفت: همه ما با یک هدف واحد برای موفقیت ذوب‌آهن کنار هم جمع شدیم. خدا را شاکرم در تیم ما امسال همه بازیکنان از نظر اخلاقی که همه عالی هستند و از نظر فنی هم بازیکنان جوان قطعا در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و بزرگترهای تیم که در اوج پختگی و آمادگی فوتبالی خود هستند و در کنار بازیکنان هم یک کادر فنی قوی و با دانش حضور دارند که قطعا در ادامه فصل اگر تعطیلات اجازه بدهد و اتفاق غیر مترقبه‌ای رخ ندهد تیم ما امسال بین بالانشینان جدول خواهد بود.

سختگیری‌های ربیعی به سود تیم است

مصلح در ارتباط با حضور در پست دفاع میانی برخلاف سال‌های گذشته که در پست دفاع چپ بازی کرده است گفت: من در گذشته هم تجربه بازی در پست دفاع وسط را داشتم و در ابتدای فصل صحبت‌هایی با آقای ربیعی داشتیم و ایشان این نکته را به من گفتند که با بازی در پست دفاع میانی می‌توانی در فوتبال ایران احیا شوم. هرچند که دفاع ثابت نیستم و در خیلی از مسابقات بنابر عادتی که دارم در حمله هم حضور پیدا می‌کنم، اما تا اینجا خودم هم از بازی در پست دفاع میانی راضی هستم و امیدوارم هر اتفاقی رخ می‌دهد به نفع خودم و تیم باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محمد ربیعی همیشه در تمرینات پرهیاهو حاضر می‌شود یا خیر گفت: من با مربیان زیادی نظیر قلعه‌نویی، نویدکیا و دیگران کار کرده‌ام که هرکدام در سطح ایران و حتی آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، در این بین آقای ربیعی همیشه و برای هر لحظه از تمرین و مسابقه برنامه دارند و سخت‌گیری خیلی زیادی در تمرینات هست که این سختگیری‌ها به اعتقاد من به نفع تیم و مجموعه است.

ذوب‌آهن باید از حضور ربیعی به خود ببالد

مدافع ذوب‌آهن در ارتباط با تجربه کار زیر نظر محمد ربیعی تصریح کرد: به نظرم ذوب‌آهن باید به خود ببالد که چنین مربی بزرگی به خدمت گرفته است و برنامه‌ها برای پیشرفت ادامه‌دار باشد و با ۶ ماه و یک سال پیشرفت حاصل نمی‌شود و امیدوارم حمایت‌ها از تیم ادامه پیدا کند.در ابتدا از هواداران این انتظار را داریم که به ورزشگاه بیایند و از تیم حمایت کنند، ذوب‌آهن تیم ریشه داری است و امیدوارم که آن‌ها را کنارمان ببینیم.

مصلح ضمن درخواست از مسئولین برای ایجاد شرایط حضور بانوان در ورزشگاه متذکر شد: بانوان بخش بزرگی از جامعه هستند که آن‌ها هم حق حضور در ورزشگاه دارند و بارها گفتیم و از مسئولین درخواست داریم شرایط را برای حضور بانوان فراهم کنند تا آن‌ها هم بتوانند از این فضا استفاده کنند و لذت ببرند.

وی درباره حساسیت دیدار این هفته ذوب‌آهن با مس رفسنجان به عنوان تیم سابق محمد ربیعی اذعان داشت: این بازی برای ما فرقی با دیگر مسابقات ندارد اما برای آقای ربیعی مقداری این بازی برابر تیم سابق خودشان از حساسیت بیشتری برخوردار است و انگیزه بیشتری برای اثبات خودش دارد.

مصلح در پاسخ به این نکته که ذوب‌آهن در مسابقات خارج از خانه ۳ پیروزی کسب کرده و در خانه هنوز موفق به کسب ۳ امتیاز نشده است گفت: در ورزشگاه فولادشهر ما اگر کمی خوش شانس بودیم مقابل تیم هوادار باید با اختلاف ۲ یا ۳ گل پیروز می‌شدیم و در برابر سپاهان نیز اگر آن پنالتی رخ نمی‌داد به نظرم حداقل لایق یک امتیاز بودیم، هرچند که موقعیت‌های خوبی هم در آن مسابقه داشتیم که توپ‌های ما وارد دروازه نشد و سپاهان با اشتباهات خودمان به گل و پیروزی دست یافت.

کودکان کار نیاز به آموزش و محبت دارند

وی پیرامون اقدام زیبای باشگاه ذوب‌آهن و همراهی او برای تشکیل تیم فوتبال کودکان کار گفت: در بازی سپاهان من از طرف باشگاه ذوب‌آهن به عنوان سفیر کودکان کار معرفی شدم و از این‌باره خوشحالم، ما قبلا هم در کنار این عزیزان بودیم و در این مورد اگر بخواهم صحبت کنم فرصتی طولانی می‌خواهد و در زمان کوتاه نمی‌توان خیلی به این مسئله پرداخت. اما می‌توانم این را بگویم که این کودکان کار نیاز به محبت و آموزش دارند و با یک محبت کوچک می‌توانیم دل این عزیزان را شاد کنیم.

مدافع با تجربه ذوب‌آهن افزود: کودکان کار تشنه پول نیستند و مهمترین نکته درباره آن‌ها آموزش است که باشگاه بزرگ ذوب‌آهن در زمینه آموزش فوتبال پیش قدم شده است و امیدوارم نهادهای دیگر هم در موضوعات مختلف آموزشی آن‌ها ورود کنند.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید