کد خبر:5474
پ
۵۸۹۴۴۱۶

مصدومیت شدید محیط‌بان اردستانی در درگیری با شکارچیان

چند روز گذشته خبری مبنی بر مصدومیت یکی از محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان اردستان در سطح شهر و فضای مجازی مطرح بود که علیرغم پیگیری‌های متعدد، اما اداره محیط زیست اردستان پاسخگوی خبرنگار ایسنا نبود. با پیگیری‌های مجدد سرانجام رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست اردستان اظهار کرد: پس از حادثه برای یکی از محیط‌بانان […]

چند روز گذشته خبری مبنی بر مصدومیت یکی از محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان اردستان در سطح شهر و فضای مجازی مطرح بود که علیرغم پیگیری‌های متعدد، اما اداره محیط زیست اردستان پاسخگوی خبرنگار ایسنا نبود.

با پیگیری‌های مجدد سرانجام رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست اردستان اظهار کرد: پس از حادثه برای یکی از محیط‌بانان این اداره، با هماهنگی که با اداره کل محیط زیست انجام دادیم، اداره کل اعلام کرد با توجه به اینکه متخلفان دستگیر نشدند و محیط‌بان اداره مصدوم شده این موضوع را فعلاً رسانه‌ای نکنید.

محیط زیست چند روز است خبر مصدومیت را اطلاع‌رسانی نمی‌کند

برادر همسر محیط بان مصدوم گفت: ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه چهارشنبه (۲۴ آبان ماه) در روستای رشیدآباد منطقه سفلی زواره بعد از آنکه یک روز و نیم محیط بانان در تعقیب و گریز شکارچیان بودند، این افراد در منطقه گم می‌شوند.

محمود زارع با بیان اینکه محیط بانان با توجه به اینکه شکارچیان را گم کردند و صدای تیراندازی را شنیدند اقدام به بستن راه اصلی روستا می‌کنند، گفت: شکارچیان  زمانی که از کوه پایین می‌آیند نزدیک محیط‌بانان که می‌شوند شناسایی می‌شوند و پلاک خودرو آنها که خودرو تیبا نوک‌مدادی بوده را یادداشت می‌کنند.

وی گفت: علیرغم تذکر محیط‌بانان مبنی بر تسلیم شدن شکارچیان ولی این افراد ناگهان با سرعت بسیار زیاد و به قصد جان محیط‌بانان ماشین را به سمت آنها حرکت می‌دهند که متأسفانه یکی از محیط‌بانان به نام احمدعلی عابدینی دچار سانحه شدید می‌شود و شکارچیان که دو نفر بودند فرار می‌کنند.

برادر همسر محیطبان مصدوم با بیان اینکه محیط‌بان از ناحیه هر دو استخوان لگن دچار شکستگی و از ناحیه کمر، سر، گردن، پای چپ به شدت دچار آسیب‌دیدگی شده است، گفت: اکنون وی در یکی از بیمارستان‌های اصفهان تحت درمان و مداوا قرار دارد.

زارع خاطرنشان کرد: بنده به نمایندگی از خانواده محیط‌بان مصدوم این گلایه را دارم که چرا اداره محیط‌زیست شهرستان اردستان چند روز است که خبر این اتفاق را اطلاع رسانی نکرده و به نوعی می‌ترسند که این موضوع رسانه‌ای شود. ما نمی‌دانیم چه افرادی پشت این قضیه هستند که اجازه اطلاع‌رسانی را نمی‌دهند.

وی افزود: انتظار داریم این شکارچیان متخلف که سابقه چندین بار شکار غیرمجاز را داشتند توسط دستگاه نظامی دستگیر شوند و به شدیدترین شکل ممکن مجازات شوند.

شکارچیان متخلف شناسایی و تحت تعقیب هستند 

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان اظهار کرد: همکاران ما در هفته گذشته یک خبر موثق مبنی بر حضور شکارچی در منطقه می‌شنوند که بلافاصله پس از حضور در منطقه حفاظت شده با هماهنگی مقام قضایی اقدام به راه‌بندان مسیر می‌کنند.

علیرضا غلامی با بیان اینکه زمانی که متخلفان پس از شکار از کوه پایین می‌آیند محیط‌بانان اقدام به ایست می‌کنند و آنها را شناسایی می‌کنند، ادامه داد: زمانی که متخلفان توقف می‌کنند محیط‌بانان اداره محیط زیست اردستان قصد بررسی ماشین آنها را می‌کنند که ناگهان متخلفان ماشین را به حرکت می‌اندازند و یکی از همکاران محیط بان ما را زیر می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه محیط بان اداره محیط زیست با هوشیاری زیاد، خود را کنار می‌کشد، ولی بازهم دچار حادثه شدید می‌شود، گفت: اکنون قسمت‌هایی از بدن محیط‌بان اداره محیط زیست شهرستان اردستان آسیب دیده و در یکی از بیمارستان‌های اصفهان تحت درمان است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان در خصوص پیگیری دستگیری شکارچیان متخلف، گفت: شکارچیان متخلف که اصالتاً از یکی از روستاهای بخش زواره هستند کاملاً شناسایی شدند و از افراد سابقه‌دار هستند که امیدواریم به زودی دستگیر شوند.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید