کد خبر:9388
پ
۱۷۰۹۴۱۰۸۹

مسابقات ورزشی دختران دانش آموز کشور در اصفهان پایان یافت

سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دختران دانش‌آموز کشور، شامگاه شنبه در اردوگاه شهید بهشتی با معرفی قهرمانان ‌ورزشی پایان یافت. در این مسابقات یکهزار و ۲۵ دانش‌آموز دختر از ۲۰ تا ۲۸ بهمن در سه رشته هندبال، تنیس روی میز و بدمینتون با یکدیگر به رقابت پرداختند. در رشته هندبال، دانش آموزان دختر اصفهانی […]

سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دختران دانش‌آموز کشور، شامگاه شنبه در اردوگاه شهید بهشتی با معرفی قهرمانان ‌ورزشی پایان یافت.

در این مسابقات یکهزار و ۲۵ دانش‌آموز دختر از ۲۰ تا ۲۸ بهمن در سه رشته هندبال، تنیس روی میز و بدمینتون با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در رشته هندبال، دانش آموزان دختر اصفهانی در رقابتی هیجان انگیز قهرمان این دوره از مسابقات قهرمان شدند و تیم های استان یزد و قم به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
همچنین در رشته تنیس‌ روی‌ میز، «ماندانا موسوی» و «درسا موسوی» از استان اصفهان مدال قهرمانی مسابقات تیمی را بر گردن آویختند و «ستایش ایلوخانی» از استان همدان قهرمان مسابقات انفرادی تنیس‌ روی‌ میز دانش‌آموزان دختر کشور شد.
در رشته بدمینتون نیز دانش آموزان دختر خراسان رضوی موفق شدند قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کند. تیم البرز موفق به کسب مقام دوم شد و تیم های سمنان و زنجان به صورت مشترک، مقام سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.
همچنین در پایان این مسابقات، اصفهان کاپ فرهنگی سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش‌آموزان دختر کشور را کسب کرد. فعالیت های فرهنگی، دینی، تربیتی و دیگر رشته ها از جمله معیارهای امتیاز آور استان برتر در مسابقات دانش آموزی کشور بوده است که اصفهان با کسب ۱۸۲ امتیاز موفق به کسب کاپ فرهنگی این دوره از مسابقات شد.
مسابقات دانش‌آموزان پسر نیز از ۳۰ بهمن تا هشتم اسفند امسال با حضور یکهزار و ۴۲۹ نفر در ۶ رشته شطرنج، هندبال، بسکتبال، بدمینتون، دو و میدانی و تنیس روی میز برگزار می‌شود.
حدود ۱۶.۵ میلیون دانش‌آموز در ۱۲۰ هزار مدرسه دولتی و غیر دولتی در کشور تحصیل می‌کنند.
حدود یک‌ میلیون دانش‌آموز در ۶ هزار واحد آموزشی استان اصفهان مشغول تحصیل هستند.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید