کد خبر:6711
پ
۱۸۷۳۳۵۶۵_۳۴۳

مرمت قدیمی‌ترین بنای شهر نایین به قدمت نزدیک به دو هزار سال

نارین قلعه به عنوان قدیمی‌ترین بنای شهر نائین با قدمت نزدیک به دو هزار سال با ۱۰ میلیارد ریال هزینه مرمت شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نائین گفت: بنای تاریخی نارین قلعه به عنوان دژ و کهن دژ شهر نائین و به عنوان قدیمی‌ترین بنای تاریخی شهر متعلق به دوره پارتیان […]

نارین قلعه به عنوان قدیمی‌ترین بنای شهر نائین با قدمت نزدیک به دو هزار سال با ۱۰ میلیارد ریال هزینه مرمت شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نائین گفت: بنای تاریخی نارین قلعه به عنوان دژ و کهن دژ شهر نائین و به عنوان قدیمی‌ترین بنای تاریخی شهر متعلق به دوره پارتیان می‌باشد.

محمود مدنیان افزود: با توجه به گذشت نزدیک به دوهزار سال از قدمت این اثر ارزشمند و فرسودگی شدید ایجاد شده در این مدت، نیاز به مرمت‌های اضطراری و حفاظتی بوده که با پیگیری‌های متعدد مبلغ ده میلیارد ریال برای این مرحله از مرمت اختصاص یافت و مرمت در سال‌های آینده با اعتبارات جدید ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به تعیین پیمانکار مجرب و انعقاد قرارداد با وی و بررسی‌های فنی کارشناسان مربوطه، برای مرمت این بنا گفت: این مرحله از مرمت با هدف جلوگیری از آسیب‌های بیشتر و با هدف استحکام بخشی بدنه‌ها، پی‌ها و مقاوم سازی و محافظت از دیوارها، انجام شده است.

مدنیان افزود: با توجه به اینکه مالکیت بنای تاریخی نارین قلعه با پیگیری‌های انجام شده به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واگذار شده، در نظر داریم این بنای ارزشمند را به سایت موزه تبدیل و در معرض گردشگران قرار دهیم.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید