کد خبر:9811
پ
۱۸۹۹۹۲۴۵_۱۱۳

مردانی که در زندگی عمیقا غمگین هستند، ۱۱ نشانه رفتاری را دارند

شادی ارتباط تنگاتنگی با سلامت روان دارد زمانی که شاد هستید، به احتمال زیاد سطوح پایین‌تری از استرس، اضطراب و افسردگی را تجربه می‌کنید. باور کنید یا نه، شادی می‌تواند تأثیر مثبتی بر سلامت جسمانی شما نیز داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد شادتر معمولاً سیستم ایمنی قوی‌تری دارند، فشار خون پایین‌تری دارند و […]

شادی ارتباط تنگاتنگی با سلامت روان دارد زمانی که شاد هستید، به احتمال زیاد سطوح پایین‌تری از استرس، اضطراب و افسردگی را تجربه می‌کنید.

باور کنید یا نه، شادی می‌تواند تأثیر مثبتی بر سلامت جسمانی شما نیز داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد شادتر معمولاً سیستم ایمنی قوی‌تری دارند، فشار خون پایین‌تری دارند و حتی خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش می‌دهند.

با این حال، بسیاری از مردان در زندگی عمیقاً ناراضی هستند. اما آن‌ها حتی متوجه نمی‌شوند که ناامیدی آن‌ها برای همه اطرافیانشان نمایان است، زیرا رفتار‌های خاصی از خود نشان می‌دهند. بیایید ببینیم آن‌ها چه رفتار‌هایی دارند.

 

۱) از تعاملات اجتماعی کناره‌گیری می‌کنند و زمان بیشتری را در تنهایی می‌گذرانند

جامعه از مردان خیلی انتظار دارد، اما وقتی می‌خواهند نارضایتی خود را بیان کنند، با بی‌تفاوتی مواجه می‌شوند. این اغلب منجر به سرکوب عاطفی می‌شود و رسیدگی به احساسات و کنار آمدن با آن‌ها را برای مردان دشوار می‌کند و منجر به آشفتگی درونی، خشم و ناراحتی می‌شود.

جای تعجب نیست که بسیاری از مردان از جامعه کناره گیری می‌کنند و تقریباً تمام وقت خود را در خانه می‌گذرانند. آن‌ها با احساس تنهایی یا انزوا دست و پنجه نرم می‌کنند، به خصوص اگر فاقد شبکه حمایتی قوی باشند یا احساس کنند از دیگران جدا شده اند؛ و بدون ارتباطات معنی دار، به راحتی می‌توان احساس سرخوردگی و ناراحتی کرد.

 

۲) چیز‌های کوچک به‌راحتی آن‌ها را تحریک می‌کند و بدخلق می‌شوند

برای مردان عمیقاً ناراضی، تنها دو حالت وجود دارد، بی تفاوتی و پرخاشگری. وقتی صبر آن‌ها کم می‌شود، در مورد آب و هوا غر می‌زنند، به وای فای کند فحش می‌دهند، یا به شوخی بی‌غرض یک همکار واکنش نشان می‌دهند.

این‌طور نیست که بخواهند بداخلاق باشند. فقط ناراحتی آن‌ها آن‌ها را تبدیل به مین‌های احساسی کرده است که با کوچکترین تحریکی آماده انفجار هستند.

 

۳) علاقه خود را به فعالیت‌هایی که زمانی از آن‌ها لذت می‌بردند، از دست می‌دهند، مانند سرگرمی‌ها یا معاشرت با دوستان

این فقط در مورد خود سرگرمی‌ها یا دوستی‌ها نیست، بلکه در مورد آنچه که آن‌ها نشان می‌دهند مانند داشتن هدف، ارتباط و تعلق است. آن‌ها احساس پوچی می‌کنند به دلیل خلاء ناشی از غیبت فعالیت‌ها و روابطی که زمانی برای آن‌ها شادی و رضایت به ارمغان می‌آورد.

 

۴) بیشتر اوقات احساس خستگی می‌کنند و انگیزه‌ای برای انجام کاری ندارند

بسیاری از مردان در چرخه‌ای بی پایان از خستگی و بی علاقگی گیر کرده اند. آن‌ها احساس می‌کنند در اتاقی بدون پنجره و بدون در به دام افتاده اند.

 

۵) مانند گذشته از خود مراقبت نمی‌کنند

آن‌ها به بهداشت خود کمتر از قبل می‌رسند نه به این دلیل که به تمیزی اهمیتی نمی‌دهند، بلکه تمیز و مرتب نبودن آن‌ها را معذب نمی‌کند.

 

۶) زیاده‌روی می‌کنند

وقتی مرد‌ها در زندگی عمیقاً غمگینند، اغلب به افراط و تفریط به عنوان مکانیزم مقابله متوسل می‌شوند. زیاده روی ممکن است یک راه حل سریع ارائه دهد، اما مشکل واقعی را برطرف نمی‌کند.

 

۷) وظایف یا مسئولیت‌های مهم را کنار می‌گذارند

آیا تا به حال انجام یک کار مهم را به آخرین لحظه موکول کرده اید؟ مردان ناراضی به جای اینکه وظایف خود را به‌موقع انجام دهند، کار‌هایی مانند پرداخت قبوض، به پایان رساندن یک پروژه در محل کار، یا تمیز کردن خانه را به انتهای لیست وظایف خود می‌اندازند.

 

شاید به این دلیل است که وظایف طاقت فرسا به نظر می‌رسند، یا شاید ساده‌تر به تعویق انداختن آن‌ها و امید به ناپدید شدن آن‌ها به طور جادویی باشد. اما این احساس آزاردهنده دائمی کار ناتمام به استرس و ناراحتی می‌افزاید.

 

۸) همیشه نیمه خالی لیوان را می‌بینند

شما هرگز نمی‌توانید به طور کامل از لحظات خوب لذت ببرید، اگر بیش از حد نگران اینکه چه چیزی ممکن است اشتباه پیش بیاید، هستید و نکته این است که ما حتی متوجه آن نمی‌شویم، اما تا زمانی که یاد نگیرید هر چند وقت یکبار نیمه پر لیوان را ببینید، حتی در درخشان‌ترین روز‌ها هم نور خورشید را از دست خواهید داد.

 

۹) عوامل خارجی یا افراد دیگر را مقصر می‌دانند

شاید بدترین چیز این باشد که شما هرگز به خاطر این طرز فکر رشد نمی‌کنید. هرگز از اشتباهات خود درس نمی‌گیرید، زیرا در ذهنتان، این‌ها اشتباهات شما نیستند.

 

۱۰) از رویارویی با مشکلات یا درگیری‌ها اجتناب می‌کنند، به این امید که خود به خود از بین بروند

اجتناب از رویارویی با مشکلات یا درگیری ها، به امید اینکه آن‌ها از بین بروند، یک راه حل موقت است که فقط در دراز مدت اوضاع را بدتر می‌کند.

مردان ناراضی به جای برخورد رودررو با مشکلات، تصمیم می‌گیرند که سرشان را در شن فرو کنند، به این امید که نادیده گرفتن مشکلات باعث ناپدید شدن آن‌ها شود. با این حال، آنچه اغلب اتفاق می‌افتد این است که مشکلات بیشتر می‌شود و رشد می‌کند و بعداً مقابله با آن‌ها چالش‌برانگیزتر می‌شود.

 

۱۱) در مورد اهداف خود در زندگی احساس سردرگمی یا عدم اطمینان می‌کنند

اکثر مردان در زندگی رویاها، اهداف و آرزو‌هایی دارند. آن‌ها می‌خواهند از خودشان چیزی بسازند. اما برخی از مردان ناراضی به جای مواجهه رودررو با مشکلات خود به مواردی مانند تلویزیون یا بازی‌های ویدیویی روی می‌آورند تا از برخورد با واقعیت اجتناب کنند.

این حواس‌پرتی‌ها باعث فرار موقت از چالش‌ها و دشواری‌های زندگی می‌شود، اما تکیه بر عوامل حواس‌پرتی تنها امر اجتناب‌ناپذیر را به تأخیر می‌اندازد و آن‌ها را از پرداختن به علل اصلی ناراحتی باز می‌دارد.

 

سخن نهایی
ناراضی بودن می‌تواند فقط یک مرحله از زندگی باشد. اغلب، شما می‌توانید همه چیز را فقط با تشخیص آنچه در حال گذراندن آن هستید تغییر دهید و برای بهتر کردن آن تلاش کنید. تنها راه حلی که دارید این است که علت اصلی ناراحتی را پیدا و با آن مقابله کنید. راه دیگری نیست!

منبع
همشهری آنلاین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید