کد خبر:7289
پ
۱۴۰۲۱۰۱۷۰۹۱۳۳۶۸۰۲۹۱۵۰۵۳۴

مدیرکل فرهنگی وزارت ورزش: جریان‌های مختلف نیکوکاری در ورزش ایران ‌شکل گرفت‌

نشست مشترک اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل زندان‌های استان اصفهان با گروه جهادی نجوا برگزار شد و در پایان این نشست به همت خیرین زمینه آزادی یک مددجوی ورزشکار فراهم شد.  اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان شامگاه گذشته با همکاری اداره کل زندان‌های استان اصفهان نشست مشترکی را با اعضای […]

نشست مشترک اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل زندان‌های استان اصفهان با گروه جهادی نجوا برگزار شد و در پایان این نشست به همت خیرین زمینه آزادی یک مددجوی ورزشکار فراهم شد.

 اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان شامگاه گذشته با همکاری اداره کل زندان‌های استان اصفهان نشست مشترکی را با اعضای گروه فرهنگی جهادی نجوا برگزار کرد.

در این مراسم که به‌ میزبانی اداره کل زندان‌های استان اصفهان برگزار شد، تعدادی از چهره‌های سرشناس ورزشی از جمله ابراهیم شکوری، هادی طباطبایی، علی استکی، علی پاکدامن و حسین شمس حضور داشتند و پیرامون جمع آوری کمک‌های نقدی در راستای آزادی مددجویان ورزشکار جرائم غیرنقد بحث و گفتگو شد و در پایان با اعلام آمادگی خیران، مبالغی در این زمینه جمع‌آوری شد.

حجت‌الاسلام علی احدی، مدیرکل فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه این مراسم، به نقش ورزشکاران در امور اجتماعی و عام‌المنفعه اشاره کرد‌ و گفت: بنیاد نجوا نزدیک به دوسال است که در کشور شکل گرفته و چهره‌های شاخص ورزشی دور هم جمع شده‌اند و تاکنون بیش از ۴۰ اقوام عام‌المنفعه ملی را انجام داده‌اند.

وی افزود: در مجمع عمومی بنیاد نجوا که همگی از چهره‌های شاخص ورزش کشور هستند، تصمیم بر این شد که شعب استانی بنیاد نیز تشکیل شود و چهره‌های شاخص ورزش استان‌ها نیز دور هم جمع شوند و فعالیت‌هایی را انجام دهند.

مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه شعب استانی نجوا فعالیت خودشان را با آزادی یک زندانی ورزشکار را آغاز می‌کنند، گفت: استان اصفهان قهرمانان و پهلوان زیادی دارد که نه تنها در سطح کشور بلکه در سراسر دنیا شهرت دارند و تصمیم بر این شد که با همراهی آنها، نجوای اصفهان را با آزادی یک ورزشکار زندانی راه‌اندازی کنیم و این یک شروع برای اقدامات بزرگ بعدی باشد.

وی با بیان اینکه اصفهان استان محبت، نیکوکاری و اقدامات خیرخواهانه است، یادآور شد: ورزشکاران اصفهانی نیز بدون شک این مسیر را ادامه می‌دهند و حرکتی که امروز انجام شد، امیدواریم که بتوانیم شاهد دوران شکوفایی از پهوان‌های اصفهانی باشیم.

‌احدی با بیان اینکه جایگاه اجتماعی ‌ورزشکاران نعمتی است که خداوند به آنها عطا فرموده، اذعان داشت: به نظرم کمک به هم‌نوع و سایر مخلوقات خداوند کمترین کاری است که برای شکرگزاری نعمات خداوند می‌توان انجام داد و ورزشکاران می‌توانند در سایه عنایت خداوند دست محبت بر سر نیازمندان کشیده و از ظرفیت رسانه‌ای و جایگاه اجتماعی که دارند، برای حمایت از مردم و محرومان استفاده کنند؛ البته جریان‌های مختلف نیکوکاری در ورزش ما صادقانه شکل گرفته و ورزشکاران ما همیشه فعال بودند اما این فعالیت‌ها می‌تواند بیشتر از این باشد و حتما ورزشکاران ما این مسیر را ادامه خواهند داد‌.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در رویداد امروز یک مددجوی ورزشکار اصفهانی با مشارکت خیرین آزاد شد که ارزش ریالی کمک‌های جمع‌آوری شده یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال بود.

سیدهادی طباطبایی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در حاشیه این مراسم گفت: امروز با جمعی از ورزشکاران به اصفهان آمدیم و در مراسمی که برای آزادی زندانیان به همت اداره کل زندان‌های اصفهان برگزار شد، کنار هم جمع شدیم.

وی افزود: خوشبختانه در این مراسم اتفاق خوبی رخ داد و یکی از زندانیانی که به دلیل مسائل مالی دچار مشکل شده بود، آزاد شد و امیدواریم که بتوانیم این قبیل اقدامات خیرخواهانه را در جامعه اشاعه دهیم.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی امروز باید بیشتر از هر زمانی به هم کمک کنیم تا از وقوع اتفاقات تلخ و ناخواسته پیشگیری کنیم، فرهنگ نیکوکاری در کشور ما نهادینه شده و در ذات ما ایرانی‌ها جریان دارد و امیدواریم بتوانیم به گسترش آن کمک کنیم.

حسین شمس، رسول جزینی، ‌قاسم حدادی‌فر، ابراهیم شکوری و علیرضا استکی از چهره‌های شاخص ورزش کشور و استان هستند که در فعالیت‌‌های خیرخواهانه گروه نجوا دراصفهان همکاری خواهند داشت.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید