کد خبر:5434
پ
مسجد-۱
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری اصفهان:

متولی اصلی مسجد سید مشخص نیست / تشکیل کارگروه ویژه طی هفته جاری

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: متولی اصلی مسجد سید و تعدادی از بناهای تاریخی اصفهان مشخص نیست و به همین دلیل حل مشکلات آنها با چالش رو به رو شده است. مهران زینلیان پیش از ظهر شنبه در حاشیه جلسه شورای فنی بناهای تاریخی استان اصفهان که با محوریت مسجدسید در جمع خبرنگاران […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: متولی اصلی مسجد سید و تعدادی از بناهای تاریخی اصفهان مشخص نیست و به همین دلیل حل مشکلات آنها با چالش رو به رو شده است.

مهران زینلیان پیش از ظهر شنبه در حاشیه جلسه شورای فنی بناهای تاریخی استان اصفهان که با محوریت مسجدسید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید توجه داشت که در مسجد سید همچون دیگر بناهای تاریخی استان اصفهان متولیان مختلفی اعمال نفوذ می‌کنند.

وی افزود: از این رو در این جلسه مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی اصلی کارگروهی را برای حفظ و نگهداری این بنای تاریخی با حضور میراث فرهنگی، اوقاف و سایر ذی مدخلان تشکیل دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه نحوه مدیریت مسجد در این کارگروه بررسی خواهد شد، گفت: مدیریت یکپارچه چالش اصلی این بناها است که باید تحقق یابد و شاهد خسارات بیشتر به این بناها نباشیم.

وی گفت: نوع بهره برداری از مساجد تاریخی نیز تا ۲ ماه آینده مشخص شود.

زینلیان گفت: نوع بهره برداری و مسائل فنی مربوط به مسجد سید باید تعیین تکلیف شود، از این رو این کارگروه هفته جاری تشکیل خواهد شد.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید