کد خبر:16294
پ
طی ۲ ماهه بهار امسال؛

لوله‌گذاری طرح آبرسانی به ۹ روستا در کوهپایه اصفهان انجام شد

مدیرعامل آبفای استان اصفهان از اتمام عملیات ۱۷ کیلومتر لوله گذاری برای آبرسانی به ۹ روستا در منطقه کوهپایه خبرداد. حسین اکبریان اظهار داشت: عملیات لوله گذاری طرح آبرسانی به ۹ روستای کوهپایه در فروردین ماه سال جاری آغاز شد و در اواخر خرداد ماه با مشارکت مردمی به پایان رسید. وی به تأمین پایدار […]

مدیرعامل آبفای استان اصفهان از اتمام عملیات ۱۷ کیلومتر لوله گذاری برای آبرسانی به ۹ روستا در منطقه کوهپایه خبرداد.

حسین اکبریان اظهار داشت: عملیات لوله گذاری طرح آبرسانی به ۹ روستای کوهپایه در فروردین ماه سال جاری آغاز شد و در اواخر خرداد ماه با مشارکت مردمی به پایان رسید.

وی به تأمین پایدار آب شرب روستاهای دولت آباد، خیرآباد، سرخی، عشق آباد، نوراله، کی، دستگرد، مزرعه نو و برزآباد در این منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این عملیات حذف آبرسانی سیار در این روستاها صورت می‌گیرد و آب شرب این ۹ روستا از طریق سامانه اصفهان بزرگ تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: برای آبرسانی به ۹ روستا در منطقه کوهپایه علاوه بر اجرای ۱۷ کیلومتر خط انتقال آب، احداث ۲ باب مخزن یکی به ظرفیت هزار متر مکعب و دیگری به ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب در حال احداث است.

اکبریان ادامه داد: برای اجرای این طرح احداث یک باب ایستگاه پمپاژ نیز در دستور کار قرار دارد که پیش بینی می‌شود زیر ساخت‌های طرح آبرسانی به این روستاها در منطقه کوهپایه تا پایان تیرماه جاری تکمیل و در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۳ روستا در منطقه کوهپایه وجود دارد که ۴۱ روستای آن تحت پوشش آبفا قرار دارد وآب شرب ۲۲ روستا در این منطقه به صورت سیار تأمین می‌شود.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید