کد خبر:15707
پ
رئیس شورای شهر اصفهان مطرح کرد

لزوم چاره‌اندیشی دولت چهاردهم برای رفع معضلات اصلی اصفهان‌

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان جزئیات موارد مطرح شده در جلسه این هفته کمیسیون تلفیق شورای اسلامی این کلان‌شهر را تشریح کرد. محمد نورصالحی با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه این هفته کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در این جلسه موضوع نام‌گذاری حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان مورد بحث قرار […]

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان جزئیات موارد مطرح شده در جلسه این هفته کمیسیون تلفیق شورای اسلامی این کلان‌شهر را تشریح کرد.

محمد نورصالحی با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه این هفته کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در این جلسه موضوع نام‌گذاری حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان مورد بحث قرار گرفت که با توجه به لایحه‌ای که پیش از این توسط شهرداری ارسال و در شورای نام‌گذاری مطرح شده بود، موضوع در صدوسی‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح شد، اما به علت اینکه اعضای شورا به آن اشکالاتی وارد کردند، به کمیسیون تلفیق بازگشت، زیرا نام‌گذاری‌هایی که صورت می‌گیرد، مهم و غیرقابل تغییر است؛ بنابراین باید شرایط محل، موقعیت و شخصیت در مجموعه‌ای که نام‌گذاری می‌شود، لحاظ شود تا در آینده پایدار بماند.

وی افزود: موضوع دیگر مربوط به بررسی فرونشست و تبعات آن در شهر اصفهان است که از سه سال پیش یک شرکت دانش‌بنیان طرف قرارداد شهرداری مطالعاتی درباره آن انجام داده بود که استاندار اصفهان و دستگاه‌های مربوطه اعم از وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی باید در جریان مطالعات این شرکت قرار گیرد و اقدامات لازم انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: علت اصلی فرونشست‌ها قطع جریان آب از حدود ۲۰ سال پیش تاکنون در زاینده‌رود و برداشت بیش از حد آب از چاه‌های دشت برخوار و اصفهان است که همچنان ادامه دارد و امیدواریم در دولت چهاردهم فکر اساسی برای رفع معضلات اصلی اصفهان از جمله فرونشست، آلودگی‌هوا و جریان پایدار آب زاینده‌رود شود.

نورصالحی با اشاره به تفاوت فروریزش و فرونشست در شهر اصفهان تصریح کرد: فرونشست پدیده‌ای حاصل از برداشت بیش از حد آب‌های زیرزمینی است که معمولاً در اعماق زمین و به‌صورت یکنواخت در سطح شهر اتفاق می‌افتد، اما فروریزش زمین مشخص است؛ به‌عنوان مثال لوله‌های فاضلاب که ۵۰ سال قبل در عمق حداکثر پنج متری نصب شده است، به علت فرسودگی یا شکستگی و خالی شدن زیرزمین موجب فروریزش زمین می‌شود که عمده آن در خیابان میر، نظر، حکیم نظامی و بعضی خیابان‌های دیگر اتفاق افتاده و مسئولیت آن متوجه شرکت آبفای استان است.

وی گفت: موضوع دیگر که از ابتدا دغدغه شورای اسلامی شهر اصفهان بوده، مربوط به بافت و محدوده تاریخی شهر اصفهان است که باید به‌عنوان متولی بافت تاریخی اصفهان، مسئولیتی در قبال آن داشته باشیم و اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید