کد خبر:16588
پ

قطعی برق در برخی نقاط اصفهان برای مدیریت بار اضطراری شبکه

سخنگوی صنعت برق اصفهان گفت: قطعی برق در برخی نقاط کلانشهر اصفهان در روز شنبه به دلیل افزایش مصرف و به‌منظور مدیریت بار اضطراری و حفظ پایداری شبکه سراسری اتفاق افتاد.  سخنگوی صنعت برق اصفهان با اشاره به اینکه شبکه برق مناطقی از کلانشهر اصفهان از جمله سپاهانشهر و خیابان امام خمینی (ره)  گفت: قطعی […]

سخنگوی صنعت برق اصفهان گفت: قطعی برق در برخی نقاط کلانشهر اصفهان در روز شنبه به دلیل افزایش مصرف و به‌منظور مدیریت بار اضطراری و حفظ پایداری شبکه سراسری اتفاق افتاد.

 سخنگوی صنعت برق اصفهان با اشاره به اینکه شبکه برق مناطقی از کلانشهر اصفهان از جمله سپاهانشهر و خیابان امام خمینی (ره)  گفت: قطعی برق در برخی نقاط کلانشهر اصفهان در روز شنبه به دلیل افزایش مصرف و به‌منظور مدیریت بار اضطراری و حفظ پایداری شبکه سراسری اتفاق افتاد.

داوود قاسمی با بیان اینکه میانگین دمای هوا در کشور از جمله اصفهان این روز‌ها افزایش یافته افزود: با توجه به افزایش مصرف انرژی برق، حفظ پایداری شبکه برای وزارت نیرو اهمیت ویژه‌ای دارد.

او با اشاره به اِعمال مدیریت بار اضطراری در مواقع ضروری توسط وزارت نیرو، گفت: روز گذشته با توجه به گرمای شدید هوا، افزایش مصرف برق در کلانشهر اصفهان و لزوم اعمال مدیریت بار اضطراری جهت حفظ پایداری شبکه، برخی از پست‌های برق از ساعت ۱۳ تا ۱۶ از مدار خارج شد.

قاسمی با بیان اینکه قطعی برق در پنج نقطه کلانشهر اصفهان اتفاق افتاد، اضافه کرد: مصرف برق شهرستان اصفهان  با عبور از ۶ هزار مگاوات به ۶ هزار و ۲۲۴ مگاوات رسید درحالیکه میزان تولید پنج هزار و ۱۶۱ مگاوات بود و حدود یکهزار و ۶۳ مگاوات جهت حفظ خدمات‌رسانی از شبکه سراسری تامین شد.

سخنگوی صنعت برق اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی درباره تداوم گرمای هوا در روز‌های آینده از مردم درخواست می‌شود نسبت به مدیریت مصرف انرژی اهتمام بیشتری داشته باشند و به حفظ پایداری شبکه برق برای خدمات رسانی هرچه مطلوبتر، کمک کنند.

قاسمی با بیان اینکه وزارت نیرو برنامه‌ای برای اعمال خاموشی در بخش خانگی ندارد، افزود: جدول خاموشی، تصمیم آخر در مدیریت بار انرژی برق است و تلاش می‌شود تا جای ممکن خدمات رسانی برای مردم پیوسته باشد و قطعی نداشته باشیم.

وی از مردم خواست در بخش خانگی با رعایت دمای آسایش (۲۵ درجه سانتیگراد در کولر‌های گازی) از وسیله‌های برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف انرژی، کمتر استفاده کنند.

قاسمی همچنین گفت: در شهر اصفهان با توجه به نوع آب و هوای آن نیاز چندانی به کولر گازی نیست بلکه مردم می‌توانند از کولر‌های آبی جدید با مصرف کمتر برق و آب، استفاده کنند.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید