کد خبر:8509
پ
۱۷۰۹۰۰۳۵۳

فرماندار: آمار کودکان کار در کاشان افزایشی است

فرماندار ویژه کاشان کاشان گفت: آمار کودکان کار و متکدی در شهرستان افزایشی بوده و اغلب آسیب‌های اجتماعی نشات گرفته از اعتیاد است لذا باید به شکل مناسب مدیریت شود. محمدشریف زارعی روز چهارشنبه افزود: گشت‌های مشترک برای متکدیان و کودکان کار در سطح شهرفعال است و این کودکان اغلب در زمان حضور گشت‌ها فرار […]

فرماندار ویژه کاشان کاشان گفت: آمار کودکان کار و متکدی در شهرستان افزایشی بوده و اغلب آسیب‌های اجتماعی نشات گرفته از اعتیاد است لذا باید به شکل مناسب مدیریت شود.

محمدشریف زارعی روز چهارشنبه افزود: گشت‌های مشترک برای متکدیان و کودکان کار در سطح شهرفعال است و این کودکان اغلب در زمان حضور گشت‌ها فرار کرده یا اقدامات خطرآفرین انجام می‌دهند اما جمع آوری و به مراکز نگهداری هدایت می‌شوند.

وی اظهار کرد: همه کودکان کار اتباع خارجی هستند و عده‌ای نیز دارای خانواده بوده‌اند که به اشکال مختلف تعیین تکلیف شده اما آن دسته از افرادی که بی سرپرست هستند به مراکز نگهداری ارجاع می‌شوند.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد: آذر ماه امسال در نخستین گشت مشترک شهری همراه با نیروی انتظامی هشت کودک کار مشاهده و جمع آوری شدند و در گشت دوم که دی ماه امسال انجام شد ۱۵ نفر افراد جدید مشاهده شدند از همین رو آمار افزایشی است.

زارعی گفت: اقدامات انجام شده برای کودکان کار در شهرستان مقطعی بوده و باید به شکل ریشه‌ای این مشکل رفع شود که در این مسیر حمایت‌های اعتباری و مالی ضروری است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید