کد خبر:5710
پ
۶۲۸۱۷۴۲۷

عایق‌بندی عرشه پل تاریخی شهرستان اصفهان با قیروگونی

مدیر دفتر فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از اتمام عملیات عایق‌بندی عرشه پل تاریخی شهرستان با قیر و گونی خبر داد و اعلام کرد که و عملیات نصب سنگ‌فرش‌ها بعد از آن انجام می‌شود. به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، وحید ذاکریان، مدیر دفتر فنی این […]

مدیر دفتر فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از اتمام عملیات عایق‌بندی عرشه پل تاریخی شهرستان با قیر و گونی خبر داد و اعلام کرد که و عملیات نصب سنگ‌فرش‌ها بعد از آن انجام می‌شود.

به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، وحید ذاکریان، مدیر دفتر فنی این اداره‌کل امروز یکشنبه (۵ آذرماه) با اعلام این مطلب گفت: پل تاریخی شهرستان طی دوره‌های مختلف با توجه به پیشینه تاریخی آن مرمت‌ شده است.

مدیر دفتر فنی این اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: در آخرین مرحله از مرمت‌های اساسی روی این پل که در بیش از پنج دهه گذشته انجام‌ شده، از برخی مصالح ناهمگون استفاده‌ شده بود، بااین‌حال با توجه به این‌که در ملاتی که در گذشته برای نصب سنگ‌فرش‌ها به‌ کار برده بودند از آهک نیز استفاده‌ شده بود، ترکیب آهک و برخی مصالح ناهمگون همچون قیر باعث از میان رفتن تدریجی عایق قیروگونی بستر عرشه پل‌ شده بود.

او افزود: با توجه به نیاز وافر به مرمت اساسی پل از یک‌سو و همچنین امتداد خشکسالی و احتمال فرونشست پل‌های تاریخی همچنین حذف مصالح ناهمگون بکار رفته در مرمت‌های گذشته از سوی دیگر و همچنین لزوم عایق‌بندی عرشه پل، ضمن سبک‌سازی عرشه و حذف الحاقات مرمت‌های غیراصولی گذشته وجمع‌آوری سنگ‌فرش‌ها، عایق‌بندی در لایه‌های زیرین کف عرشه با قیروگونی انجام و سپس عملیات نصب سنگ‌فرش‌ها انجام می‌شود.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید