کد خبر:4097
پ
۱۴۰۰۰۷۱۲۰۰۰۳۸۳_Test_PhotoN

ضرورت راه‌اندازی کارخانه تولید فرآورده‌های تخم مرغ در اصفهان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: راه‌اندازی یک کارخانه تولید فرآورده‌های تخم مرغ در این استان می‌تواند در راستای حمایت از تولید‌کننده و حفظ ثبات بازار بسیار مفید باشد. حسین ایراندوست، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: اصفهان با […]

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: راه‌اندازی یک کارخانه تولید فرآورده‌های تخم مرغ در این استان می‌تواند در راستای حمایت از تولید‌کننده و حفظ ثبات بازار بسیار مفید باشد.

حسین ایراندوست، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: اصفهان با سهم ۱۵ درصدی بیشترین سهم، در تولیدات تخم مرغ کشور را دارد بنابراین تلاطم بازار بیشترین تاثیر را روی تولیدکنندگان تخم مرغ این استان می‌گذارد.

وی افزود: راه‌اندازی یک کارخانه تولید فراورده‌های تخم مرغ در این استان می‌تواند در راستای حمایت تولید کننده و حفظ ثبات بازار بسیار مفید باشد.

ایراندوست با اشاره به تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن تخم مرغ در کشور گفت: براساس آمار، سرانه تولید در کشور سالانه ۱۳ کیلوگرم است، این در حالی است که سرانه تولید تخم مرغ در استان اصفهان به ۳۳ کیلوگرم به ازای هر نفر می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر ۱۵۴ واحد  تولید تخم مرغ با ۸.۷ میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار در استان فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۵۲ هزار و ۴۰۰ تن تخم مرغ از کشور صادر شد که سهم اصفهان از این میزان حدود ۱۱ هزار تن بود.

ایراندوست عنوان کرد: برای بالا بردن سرانه مصرف تخم مرغ در کشور به فرهنگ‌سازی گسترده نیاز داریم، دستگاه ها و سازمان‌های متولی امر آموزش همچون وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت باید در ترویج استفاده از تخم مرغ فعال‌تر عمل کنند.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید