کد خبر:5789
پ

صنعت نفت؛ پیشران و پرچم‌دار روایت پیشرفت

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت با بیان اینکه اولین قرارگاه روایت پیشرفت کشور از سه ماه پیش در وزارت نفت راه‌اندازی شده است، گفت: هدف این قرارگاه روایت پیشرفت‌های صنعت نفت در طول انقلاب اسلامی و اتفاقاتی است که طی ۴۵ سال گذشته رقم خورده، اما تاکنون روایتی از آن‌ها ارائه نشده […]

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت با بیان اینکه اولین قرارگاه روایت پیشرفت کشور از سه ماه پیش در وزارت نفت راه‌اندازی شده است، گفت: هدف این قرارگاه روایت پیشرفت‌های صنعت نفت در طول انقلاب اسلامی و اتفاقاتی است که طی ۴۵ سال گذشته رقم خورده، اما تاکنون روایتی از آن‌ها ارائه نشده است.

سید محمدتقی قریشی امروز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری دومین دوره مقدماتی تربیت و تعالی راویان پیشرفت و خدمت صنعت نفت کشور، با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری تور گردشگری روایت پیشرفت، اظهار کرد: این اقدام برای اولین‌بار در صنعت نفت رخ‌  داده است.

وی افزود: در طول قریب به چهار دهه گذشته، اقدامات فرهنگی و روایت‌هایی بسیاری از رشادت‌های رزمندگان و دلیرمردان دفاع مقدس، در قالب‌های مختلف از جمله تولید فیلم و انتشار کتاب ارائه شده است؛ اما تاکنون در زمینه روایتگری پیشرفت‌های صنعتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سطح وزارتخانه‌های مختلف کار شاخصی انجام نشده است.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت با بیان اینکه پیشرفت یک ملت بدون روایت پیشرفت‌ها و کاشتن بذر امید در درون جامعه امکان‏پذیر نیست، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به‌خصوص در دوران دفاع مقدس که بسیاری از زیرساخت‌های کشور بر اثر جنگ تحمیلی و بمباران دشمن از بین رفت، این متخصصان داخلی بودند که مسئولیت بازسازی دستگاه‌ها و تجهیزات بمباران شده را برعهده داشتند. پس از جنگ نیز پیشرفت‌های صنعتی زیادی در حوزه‌های مختلف صنعت اتفاق افتاد، اما تاکنون داستان این افتخارات و پیشرفت‌هایی صنعتی روایتگری نشده است.

قریشی گفت: دفاع مقدس ریشه پیشرفت‌های انقلاب اسلامی است. پیشرفت‌های صنعتی مدیون تلاش‌ها و مجاهدت‌های خالصانه کارشناسان ایرانی در دوران دفاع مقدس و پس از آن است. قرار بود خارجی‌ها پالایشگاه اصفهان را بسازند، اما این کار توسط کارشناسان و متخصصان ایرانی انجام شد و اکنون صفر تا صد ساخت و تعمیرات پالایشگاه‌ها توسط متخصصان انقلابی داخلی صورت می‌گیرد.

ضرورت روایتگری پیشرفت 

وی تأکید کرد: باید دستاوردها و پیشرفت‌های صنعتی کشور به خانواده‌ها و جوانان گفته شود. در سال‌های اخیر تورهای گردشگری و اردوهای راهیان پیشرفت از طریق بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی اجرایی شده است؛ اما خلاءای که در این میان وجود داشت، نبود راوی برای بیان این پیشرفت‌ها بود. راویانی که روایت‌های پیشرفت‌های صنعتی را برای مردم به‌ویژه نسل جوان بیان کنند تا آنان بدانند این پیشرفت‌ها به همت نیروهای متخصص داخلی و در سایه حوادث پس از انقلاب اسلامی از جمله هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم، هجمه‌های داخلی، شهادت نخبگان و اقدامات تروریستی منافقان به‌دست‌آمده است. در راستای این مهم، صنعت نفت با راه‌اندازی قرارگاه روایت پیشرفت، به‌عنوان پیشران و پرچم‌دار روایت پیشرفت صنعت در مقطع پس از انقلاب در بین تمامی وزارتخانه‌ها است. وزیر نفت نیز بر این مهم تأکید دارند و اردوهای پیشرفت صنعت نفت کارویژه‌ای است که در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه صنعت نفت یک هزار و ۱۰۰ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است، بیان کرد: مجموعه صنعت نفت در سایه این رشادت‌ها به رشد چشمگیری در تمامی بخش‌ها دست‌یافته است.

دبیر قرارگاه روایت پیشرفت و خدمت صنعت نفت درباره محتوای این دوره گفت: دومین دوره مقدماتی تربیت و تعالی راویان پیشرفت و خدمت صنعت نفت با هدف آمادگی نیروهای صنعت نفت برای تبیین دستاوردهای این صنعت برای اردوهای راهیان پیشرفت است تا دانشجویان و دانش‌آموزان به نحو مطلوب با این دستاوردها آشنا شوند.

وی افزود: در این دوره ۳۲ ساعته‌، کلاس‌های مقدماتی فن بیان و شیوه ارتباط‌گیری با حضور مدرسان دانشگاه امام حسین(ع) برگزار می‌شود تا راویان بتوانند در معرفی خدمات ‌و پیشرفت‌های صورت‌گرفته در این صنعت تبحر کامل به دست آورند. این دوره به مناسبت گرامیداشت شهادت شهید سید مجتبی نواب صفوی با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از فعالان شاغل در صنعت نفت به میزبانی هلدینگ پترو پالایش اصفهان در سالن جلسات شهرک شهید منتظری به مدت ۲ روز در حال برگزاری است.

 

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید