کد خبر:4326
پ
۶۲۷۶۷۴۳۹
رئیس هیئت کشتی استان خبر داد

صعود ۱۷ پله‌ای کشتی اصفهان/ هدف استعدادپروری در رده‌های پایه است

رئیس هیئت کشتی استان اصفهان گفت: با سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های پایه، حتی اگر موفق به کسب عنوان قهرمانی نشویم، در آینده می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. سیاست هیئت رئیسه کشتی اصفهان نیز این است که بومی‌گرایی در کشتی اصفهان در اولویت باشد. مصطفی میرزایی دوشنبه شب (۲۴ مهر ماه) در نشست خبری که پیش […]

رئیس هیئت کشتی استان اصفهان گفت: با سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های پایه، حتی اگر موفق به کسب عنوان قهرمانی نشویم، در آینده می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. سیاست هیئت رئیسه کشتی اصفهان نیز این است که بومی‌گرایی در کشتی اصفهان در اولویت باشد.

مصطفی میرزایی دوشنبه شب (۲۴ مهر ماه) در نشست خبری که پیش از جشنواره پهلوانان کوچک در محل خانه کشتی تجدد با حضور  اعضای هیئت رئیسه، معاون ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی رفاهی تفریحی ورزشی شهرداری اصفهان و عضو شورای شهر اسلامی اصفهان برگزار شد، هدف این جشنواره را استعدادیابی و استعدادپروری اعلام و اظهار کرد: مسابقات جشنواره پهلوانان کوچک برای اولین بار با این وسعت در اصفهان برگزار خواهد شد و نزدیک به ۲۰۰۰ خردسال در ۲ رشته آزاد و فرنگی با شعار کودکان برای کودکان به منظور ایجاد حس نوع‌دوستی شرکت خواهند کرد و هدایای نقدی برای نفرات برتر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: هادی عامل گزارشگر مسابقات خواهد بود و امیرحسین زارع نیز برای تشویق بازیکنان در سالن حضور پیدا خواهد کرد که دو مهمان ویژه ما هستند. همچنین بازی‌ها به صورت زنده پخش خواهند شد.

رئیس هیئت کشتی اصفهان از صعود ۱۷ پله‌ای رتبه اصفهان در کشور خبر داد و گفت: رتبه ۲۷ کشور بودیم، اما اکنون در میان ۱۰ استان برتر کشور هستیم. در رتبه‌بندی شهرستان‌ها نیز کشتی آزاد گلپایگان و کاشان در جایگاه‌های دوم و سوم کشور قرار دارند. لنجان نیز در کشتی فرنگی دوم است.

او با اشاره به ورود باشگاه‌ها به تیم‌داری در کشتی یادآور شد: درخواستی که از این باشگاه‌ها داشتیم توجه به بحث آکادمی بود که نگاه ما به کشتی به صورت مقطعی نباشد، حتی اگر موفق به کسب عنوان قهرمانی شوند، با سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های پایه در آینده می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.سیاست هیئت رئیسه این است که بومی‌گرایی در کشتی اصفهان در اولویت باشد و با همین رویکرد در لیگ دسته یک رده‌های سنی نوجوانان تا امید در دو بخش آزاد و فرنگی شرکت کردیم.

میرزایی تصریح کرد: سن قهرمانی ۸ تا ۱۰ سال است و به همین دلیل استعدادیابی و استعداد پروری نقش مؤثری در قهرمانی دارد.

رئیس هیئت کشتی اصفهان همچنین در خصوص عملکرد این هیئت در ۴ سال گذشته، توضیح داد: هیئت کشتی اصفهان در بحث عمرانی در ۴ سال گذشته ۲ بار به عنوان هیئت نمونه ایران انتخاب شد و بالغ بر ۱۶ خانه کشتی در سطح استان ساخته، ترمیم و بازسازی شد.

او در پایان با بیان اینکه کیفیت را فدای کمیت نمی‌کنیم، خاطر نشان کرد؛ در مسابقات استعدادهای برتر عملکرد خوبی داشتیم و حالا ۹ کشتی‌گیر اصفهانی به تیم ملی دعوت شدند. همچنین تعداد بیمه‌شدگان از حدود ۱۶۰۰ نفر به ۱۲ هزار نفر افزایش یافته است.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید