کد خبر:8285
پ
۱۴۱۸۰۴۷

صدور بیش از ۱۶۰۰ پروانه کسب عادی و ایثارگری در لنجان

رئیس اداره صمت شهرستان لنجان گفت: تعهد اشتغال اتاق اصناف شهرستان لنجان در سال جاری ۲۰۰ نفر در نظر گرفته شده بود که این تعهد با افزایشی قابل توجه محقق شده و در مجموع از ابتدای سال تاکنون ۱۶۱۷ پروانه کسب عادی و ایثارگری برای متقاضیان صادر شده است. حسین طرفی صبح امروز _یکشنبه هشتم […]

رئیس اداره صمت شهرستان لنجان گفت: تعهد اشتغال اتاق اصناف شهرستان لنجان در سال جاری ۲۰۰ نفر در نظر گرفته شده بود که این تعهد با افزایشی قابل توجه محقق شده و در مجموع از ابتدای سال تاکنون ۱۶۱۷ پروانه کسب عادی و ایثارگری برای متقاضیان صادر شده است.

حسین طرفی صبح امروز _یکشنبه هشتم بهمن_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اداره صمت و اتاق اصناف از جمله سازمان‌های مهم و کلیدی در زیست بوم توسعه شهرستان هستند که در زمینه اشتغالزایی نیز از سازمان‌های تأثیرگذار به‌شمار می‌آیند.

وی افزود: تعهد اشتغال اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لنجان برای سال جاری ۳۰۰ نفر بود که از ابتدای سال تا بیست‌وپنجم شهریور این تعهد محقق و در مجموع ۴۴۰ نفر اشتغال در سامانه رصد ثبت شده است.

رئیس اداره صمت شهرستان لنجان اصناف را ویترین اقتصاد کشور دانست و خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی و صنفی از جمله فرصت‌ها و زمینه‌های ایجاد اشتغال به‌شمار می‌آیند به‌گونه‌ای که اصناف به عنوان حلقه ارتباطی در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی، جایگاه ویژه‌ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور دارند.

وی اصناف را مردمی‌ترین بخش اقتصاد کشور دانست و تصریح کرد: نقش اصناف در حوزه‌های مختلف به ویژه در بخش تولید به عنوان بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی و شبکه توزیع کالا و خدمات بسیار مهم است، چرا که این قشر مؤثر، متولی اصلی ساماندهی نظام توزیع در کشور و استان محسوب می‌شوند، از این‌رو نقش آن‌ها در تأمین نیازمندی‌های تولید، بخش خدمات، بازرگانی و توزیع حیاتی است.

رئیس اداره صمت شهرستان لنجان با اشاره به نقش مؤثر اصناف در ایجاد فرصت‌های اشتغال مولد اضافه کرد: فعالیت واحدهای صنفی به دلیل گستردگی و ارتباط مستقیم با آحاد مردم تأثیر بسزایی بر حوزه‌های مختلف دارد و در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار واحد صنفی شامل واحدهای خدماتی، تولیدی و توزیعی در شهرستان لنجان مشغول فعالیت هستند.

طرفی با اشاره به درصد قابل توجه اصناف در ایجاد اشتغال کل کشور گفت: تعهد اشتغال اتاق اصناف شهرستان لنجان در سال جاری ۲۰۰ نفر در نظر گرفته شده بود که این تعهد با افزایشی قابل توجه محقق شده و در مجموع از ابتدای سال تاکنون ۱۶۱۷ پروانه کسب عادی و ایثارگری برای متقاضیان صادر شده است.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید