کد خبر:16605
پ

صادرات ۲۵۸ میلیون دلار کالا از گمرکات اصفهان

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: در بهار ۱۴۰۳ از گمرکات استان اصفهان  ۲۵۸ میلیون دلار کالا از گمرکات اصفهان صادر شد.  رسول کوهستانی پزوه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: درسه ماهه نخست سال ۱۴۰۳ صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان؛ به میزان ۳۹۷ هزار و ۷۰۵ تن و به ارزش ۲۵۸ میلیون و ۴۶۳هزار […]

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: در بهار ۱۴۰۳ از گمرکات استان اصفهان  ۲۵۸ میلیون دلار کالا از گمرکات اصفهان صادر شد.

 رسول کوهستانی پزوه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: درسه ماهه نخست سال ۱۴۰۳ صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان؛ به میزان ۳۹۷ هزار و ۷۰۵ تن و به ارزش ۲۵۸ میلیون و ۴۶۳هزار دلار بوده است، به طوریکه روزانه به طور متوسط تشریفات صادرات ۲۲۰ کامیون ( ۲۰ تن) صورت می‌پذیرد.

وی اقلام صادراتی گمرکات استان اصفهان را ۳۲۹ نوع کالا برشمرد و بیان کرد: طی این مدت عمده ترین محصولات صادراتی از گمرکات استان اصفهان محصولات پتروشیمی ۶۸ میلیون دلار و با ۲۲ درصد رشد، چدن، آهن و فولاد به ارزش ۵۹ میلیون دلار با ۷۰ درصد کاهش، محصولات لبنی با ۲۶ میلیون دلار و ۲۰ درصد رشد، مس و مصنوعات آن با ۲۳ میلیون و ۴۱ درصد رشد و فرش ماشینی و دستباف ۱۹ میلیون دلار و یک درصد کاهش و سایر کالاها نیز ۶۲ میلیون دلار و ۹ درصد کاهش بوده است.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان افزود: در این مدت صادرات گمرکات استان اصفهان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل؛ از لحاظ وزنی ۳۴ درصد و حیث ارزش ۳۲ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه مهمترین دلیل کاهش صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان را کاهش صادرات آهن و چدن و فولاد است، تصریح کرد: در بهار سال گذشته ۱۹۶ میلیون دلار محصولات چدن ، آهن و فولاد از گمرکات استان صادر شده است در حالیکه در سه ماهه امسال به ۵۹ میلیون دلار رسیده است.

کوهستانی گفت: طی این مدت کاهش حدود ۱۳۷ میلیون دلار صادرات آهن و فولاد به رغم افزایش صادرات سایر گروه های کالایی نظیر محصولات پتروشیمی ، لبنی و مس نتوانسته است این کاهش را جبران کند و در نتیجه شاهد کاهش ۳۲ درصدی صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان هستیم.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید