کد خبر:3887
پ
۱۴۰۲۰۷۱۴۰۰۰۱۵۰_Test_PhotoN

شورای راهبری اردوی راهیان نور در اصفهان تشکیل شود

استاندار اصفهان گفت: در شورای راهبری اردوهای راهیان نور، با مدیریت و نظارت بر برگزاری این رویداد، قالب مدیریتی اردوی راهیان نور و اعزام به مناطق عملیاتی مشخص و نقش ارگان‌های مختلف تعیین شود. سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در جلسه برنامه‌ریزی اردوهای راهیان نور، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت شهیدان والامقام فراجا، گفت: […]

استاندار اصفهان گفت: در شورای راهبری اردوهای راهیان نور، با مدیریت و نظارت بر برگزاری این رویداد، قالب مدیریتی اردوی راهیان نور و اعزام به مناطق عملیاتی مشخص و نقش ارگان‌های مختلف تعیین شود.

سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در جلسه برنامه‌ریزی اردوهای راهیان نور، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت شهیدان والامقام فراجا، گفت: پرداختن به اردوهای راهیان نور و پیشرفت در ارتباط نسل نوجوان و جوان با مؤلفه‌های هویتی کمک شایانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حضور در این اردوها شرایطی را فراهم می‌کند تا احساس خودباوری در نسل جوان ایجاد و تقویت شود، افزود: از این رو ارائه برنامه مناسب و جهت‌گیری علمی و فکری در برگزاری اردوی راهیان نور می‌تواند در الگو سازی برای نسل جوان نقش مهمی را ایفاء کند.

استاندار اصفهان متذکر شد: تنها برگزاری اردوی راهیان نور حائز اهمیت نیست بلکه برنامه‌ریزی برای پس از برگزاری این اردو مهم است تا نسل جوان به حوزه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی ورود و بعنوان یک عنصر مؤثر و مسئول در جامعه نقش آفرینی کنند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در هیأت مذهبی، جامعه دست‌اندرکاران هیأت افرادی هستند که افسران حرکت‌های فرهنگی آینده شهر و محله‌های خود می‌شوند و نگاه مکتبی در ذره ذره وجودشان رشد می‌کند تا انسان های مسئولی به جامعه تقدیم گردد، در اردوی راهیان نور نیز همین رویکرد مورد انتظار است.

وی با تأکید بر پیگیری معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و سپاه صاحب الزمان(عج) به منظور تشکیل «شورای راهبری اردوی راهیان نور» گفت: در این شورا بر ساختار مدیریت و نظارت برگزاری اردوی راهیان نور تأمل شود و ضمن تعیین محتوای مناسب برای مخاطب هدف، قالب مدیریتی این اردو و اعزام به مناطق عملیاتی مشخص و نقش ارگان‌های مختلف تعیین شود.

استاندار اصفهان ادامه داد: در شورای راهبری اردوی راهیان نور با تعیین جامعه هدف می‌توانیم نقشه راه مؤثری را ترسیم کنیم، اینگونه با شناسایی و احصاء ساختار و دستگاه‌های پشتیبان، این برنامه به بهترین نحو برگزار خواهد شد و بیشترین تأثیر را در جامعه هدف خواهد داشت.

مرتضوی با تأکید بر نقش رسانه، تأکید کرد: از دوره ثبت و اقدام تا اعزام و بازدید از مناطق عملیاتی به نحو شایسته محتوای رسانه‌ای ایجاد و منتشر شود.

استاندار اصفهان با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به اصفهان و حضور در دو بنگاه اقتصادی مهم استان، گفت: حسب تذکر ریاست جمهوری به بنگاه‌های اقتصادی برای نقش آفرینی در حوزه مسئولیت اجتماعی با هماهنگی استانداری، انتظار می رود در مناطقی که امکانات و شرایط محلی و منطقه‌ای محدودتر است این امر مهم توسط بنگاه‌های اقتصادی استان پشتیبانی و حمایت شود.

وی خاطرنشان کرد: برای شهرستان‌ها، کانون‌ها، مساجد و … که بضاعت جمع آوری و اعزام به اردوی راهیان نور را دارند می‌توان بستری فراهم کرد تا در زمانبندی مشخص اعزام داشته باشند.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید