کد خبر:16569
پ
طلایی پوشان در مستحکم کردن سد دفاعی خود از رقبا پیشی گرفتند؛

سپاهان ۳ -استقلال صفر

تا اینجای فصل نقل و انتقالات، سپاهان عملکرد قابل قبولی داشته است. این تیم تا پایان هفته گذشته علاوه بر تمدید قرارداد با نیما میرزازاد، گلرجوان خود و جلوگیری از کوچ کاپیتان اول طلایی ها به استقلال، توانسته رودست سرخابی های پایتخت بلند شود و با دو ستاره جوان که مدنظر این تیم ها بوده […]

تا اینجای فصل نقل و انتقالات، سپاهان عملکرد قابل قبولی داشته است. این تیم تا پایان هفته گذشته علاوه بر تمدید قرارداد با نیما میرزازاد، گلرجوان خود و جلوگیری از کوچ کاپیتان اول طلایی ها به استقلال، توانسته رودست سرخابی های پایتخت بلند شود و با دو ستاره جوان که مدنظر این تیم ها بوده هم به توافق برسد. تنور بازار تابستانی یک هفته ای است که حسابی داغ شده و جنگ برای شکار شاه ماهی ها بین مدعیان بالاگرفته است. در این میان به نظر می رسد طلایی پوشان اصفهانی تا به اینجا موفق شده اند از رقبای سرخابی خود پیشی بگیرند. آنها پس از آنکه جواد آقایی پور، مهاجم ۲۴ سال استقلال خوزستان را از استقلال تهران هایجک کردند به ترمیم خط دفاعی خود پرداختند.

سپاهان در فصل گذشته اگرچه با ۵۳ گل زده عنوان برترین خط آتش لیگ را از آن خود کرده بود اما دیوار دفاعی نامستحکم طلایی ها باعث شد این تیم علیرغم آمار عالی در حمله، در کورس با مدعیان برای تصاحب جام طلا عقب بیافتد. حالا مدیران این باشگاه اصفهانی برای مرمت سد دفاعی تیم خود درصدد جذب ۳ مهره دفاعی لیگ برآمده اند.  اگرچه با خبر کوچ اجباری امید نورافکن ستاره دفاعی سپاهان به ملوان به دلیل طی کردن خدمت سربازی و همچنین خداحافظی میلاد زکی پور مدافع چپ پای طلایی پوشان با هواداران این تیم، بیم آن می رفت که در فصل آینده با توجه به جدایی این دو مدافع چپ، نقطه قوت سپاهانی ها در این پست به پاشنه آشیل این تیم تبدیل شود اما در ادامه مدیران باشگاه سپاهان با دست گذاشتن روی چند مدافع جوان و آینده دار، این امید را در دل فوتبالدوستان دیار زاینده رود زنده کردند، که تیم محبوبشان با تقویت خط دفاع خود از همین الان برای تصاحب جام های طلا در جبهه های متعدد خیز برداشته است.

خبرها حاکی از نهایی شدن مذاکرات سپاهانی ها با حسین گودرزی و پدرام قاضی پور برای پوشیدن پیراهن طلایی این تیم اصفهانی در لیگ ۲۴ است. هیچ بعید نیست در زمانی که شما این مطلب را می خوانید این دو مدافع جوان پای برگ قرارداد خود با سپاهان را هم امضا کرده باشند. جالب آنجاست که استقلالی ها هم در صدد جذب گودرزی، مدافع چپ پای فصل گذشته شمس آذر بودند اما سپاهانی ها موفق شدند این بازیکن  ۲۳ ساله را روی هوا بزنند و به اصفهان منتقل کنند. گفته شده‌ طلایی پوشان برای جذب گودرزی، علی اصغر اعرابی را به قزوین بازخواهند گرداند؛ وینگری که در‌ بازار زمستانی از تیم تازه وارد لیگ راهی اصفهان شده بود.

اما سپاهانی ها برای مستحکم کردن دفاع خود به جذب این مهره جوان بسنده نکرده اند. آنها در صدد انتقال قاضی پور، مدافع چپ پای ملوانان از شمال به نصف جهان هم هستند. جالب آنجاست که اولین خرید تابستانی سپاهان هم از بندرانزلی راهی اصفهان شد. مجید عیدی، مدافع راست قوهای سپید هفته گذشته به عنوان اولین بازیکن پای برگ قرارداد با سپاهان را امضا کرد تا فصل آینده با پیراهن طلایی این تیم به میدان برود.

کافی است آمار زکی پور، مدافعی که سپاهان را به مقصد استقلال ترک کرد را فقط با همین ۳گزینه دفاعی که آخر هفته گذشته شایعه طلایی پوش شدن آنها در شهر پیچیده بود را مقایسه کنید تا بر این ادعا که فعلاًسپاهان نسبت به سایرمدعیان در بازار تابستانی بهتر عمل کرده است، صحه بگذارید.

یک پاس گل و یک گل مردود در لیگ قهرمانان آسیا تنها نقطه مثبت کارنامه زکی پور در فصل گذشته است. این مدافع ۲۸ ساله سابق طلایی ها که با جدایی از این تیم راهی پایتخت شد تا یک بار دیگر بازی در خط دفاعی آبی پوشان تهرانی را تجربه کند، هیچ نقشی در به توپ بستن سنگر رقبای سپاهان نداشته و آمار ضعیف خط دفاعی سپاهان در فصل گذشته هم نشان دهنده عملکرد این بازیکن در کنار سایر مدافعان این تیم اصفهانی در لیگ بیست و سوم است.

اما مجید عیدی، مدافع ۲۷ ساله ملوانان در ۲۶۷۰دقیقه ای که در فصل گذشته در خط دفاعی قوهای سپید انزلی بازی کرده، یک گل زده و دو پاس گل داده است. حسین گودرزی هم که با توجه به سن کمش می تواند برای چندین فصل خط دفاع سپاهان را بیمه کند در فصل گذشته در ترکیب تیم تازه وارد شمس آذر ۴ گل زده و ۵ پاس گل داده است. از عملکرد دفاعی این مدافع ۲۳ ساله هم همین بس که بدانید استقلال از بازار زمستانی به دنبال جذب این بازیکن برای تقویت خط دفاعی خود بود اما درنهایت سپاهان موفق به هایجک او شد. علاوه بر اینها  گودرزی از بهترین مدافعان چپ و یکی از پدیده های لیگ بیست و سوم بود که با درخشش خود در دفاع چپ شمس آذر حتی ژنرال را هم متقاعد کرد تا از او برای بازی در تیم ملی دعوت کند.

پدرام قاضی پور، مدافع چپ پای ملوانان هم در فصل گذشته در ۲۲۷۷ دقیقه ای که برای تیم تارتار به میدان رفت، هم نقش پررنگی در عملکرد خوب این تیم در دفاع داشته و هم ۲ گل و یک پاس گل آمار خوب این بازیکن در شرکت در فاز هجومی قوهای سپید انزلی بوده است.

هرچند پیش از شروع نقل و انتقالات به نظر می رسید از دست دادن امید نورافکن، دفاع ملی پوش طلایی ها که چندین فصل بود با بازی های خوب خود نبض خط دفاعی سپاهان را در این پست در دست داشت برای این تیم گران تمام  شود اما شواهد امر نشان دهنده آن است که مدیران باشگاه اصفهانی با گزینه های دفاعی که تا به اینجای کار در سبدخرید خود قرار داده اند به خوبی در صدد جبران این موضوع برآمده اند.

 

 

خبرنگار زاینده رود:مرضیه غفاریان

 

منبع
زاینده رود
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید