کد خبر:6631
پ
۴۴۱۰۷۰۴
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان:

سهم شهرداری اصفهان در محل عوارض پرداخت شود

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سهم شهرداری اصفهان از محل دریافت عوارض به این سازمان پرداخت شود. محمدنورصالحی صبح یکشنبه در نطق پیش از دستور جلسه علنی این هفته شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه بنیاد نصف جهان با همکاری مدیران اصفهانی فعال در تهران، به دنبال حل مشکلات مبتلابه اصفهان است، اظهار […]

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سهم شهرداری اصفهان از محل دریافت عوارض به این سازمان پرداخت شود.

محمدنورصالحی صبح یکشنبه در نطق پیش از دستور جلسه علنی این هفته شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه بنیاد نصف جهان با همکاری مدیران اصفهانی فعال در تهران، به دنبال حل مشکلات مبتلابه اصفهان است، اظهار کرد: نشست اخیر این بنیاد نیز هفته پیش در تهران تشکیل شد و ۸ نفر از اعضای شورا و تعدادی از مدیران محلی در آن حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه در این جلسه برخی مشکلات استان از جمله آب، محیط زیست، حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری مطرح شد، افزود: از مجموعه مدیران استان درخواست داریم که این نشست‌ها به صورت منظم برگزار شود و به حل مشکلات استان بپردازد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامیداشت میلاد حضرت عیسی (ع) اظهار کرد: این روز را به همه همشهریان مسیحی تبریک می‌گوئیم و امیدواریم سالی توأم با موفقیت داشته باشند. از مسیحیان جهان نیز می‌خواهیم که در مقابل ظلم علیه مردم مظلوم غزه بایستند، رهبران مسیحیت در جهان باید در حد توان خود با این ظلم مقابله کنند.

وی با اشاره به اقدام کلیسای فلسطین و عدم برگزاری عید و همراهی با مظلومان و شهدای غزه گفت: امیدواریم به زودی شاهد پایان ظلم و ستم و نابودی ظالم در سراسر جهان باشیم.

نورصالحی در خصوص برداشت یک جای عوارض ارزش افزوده سهم شهرداری‌ها از حساب خزانه کشور بیان کرد: دولت برای پرداخت پول گندم کاران، ۲۰ هزار میلیارد تومان از این سهم را با مصوبه جلسه سران قوا برداشت کرده است.

وی ادامه داد: اینکه گندم کاران به طلب خود برسند اقدامی مثبت است اما اینکه از سهم شهرداری‌ها برداشته می‌شود جای تعجب دارد. شهرداری اصفهان فقط یک چهارم درآمدی که این ماه باید دریافت می‌کرد را گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: دولت در خصوص یارانه سوخت، عوارض گمرکی، سهم در یارانه بلیط اتوبوس و مترو و… باید به کلانشهرها مبالغی پرداخت کند. عمده مشکلات ترافیکی ما نیز ناشی از همین نقطه ضعف‌های موجود در همین حوزه‌هاست، بنابراین جای انتقاد و اعتراض دارد.

وی افزود: در همین راستا با مسئولان شوراهای کلانشهرها مذاکراتی داشته‌ایم. تأکید کرده‌ایم انجام این کار غلط و به عنوان حق الناس مطرح است.

نورصالحی گفت: اگر دست دولت تنگ است، انتظار می‌رود بلافاصله این مبلغ جبران شود و برگردد، زیرا در ماه‌های پایانی سال، انواع مطالبات به سمت مدیریت شهری است و حق نیست این مطالبات باقی بماند. ضمن اینکه پیمانکاران شهرداری، افرادی که املاک آنها خریداری شده، حقوق کارگران و… در کنار پروژه‌های کلان موجود مانند مترو، حلقه حفاظتی و… تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: قرار است نامه‌ای توسط رؤسای شوراهای استان‌ها تنظیم و برای رئیس جمهور ارسال شود، انتظار داریم در دی ماه این مبلغ به حساب شهرداری‌ها بازگردد.

نورصالحی با اشاره به ارائه پیشنهادات بودجه ۱۴۰۳ به شورای عالی استان‌ها گفت: همکاران ما در کمیسیون اقتصادی پیشنهاداتی را در این خصوص استخراج کردند.

وی گفت: متأسفانه تنگ نظری شدید نسبت به مدیریت شهری و شوراها دیده می‌شود، به طوری که در ماده یک پیشنهادی، کل وظایف شوراها که در قانون اساسی آمده در یک ماده ذکر شده است، البته در مجمع کلانشهرها و روساهای شوراها به صورت ویژه به این موضوع خواهیم پرداخت.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تقدیر از برگزاری انتخابات بازار اصفهان گفت: بازار مشکلاتی مانند ایمنی، سد معبر، تردد موتورسیکلت‌ها و … دارد، حل این مشکلات مشارکت خود بازاریان را می‌طلبد و در همین راستا طرحی با همکاری مدیریت شهری و فرمانداری تدوین و انتخابات هیأت امنای بازار برگزار شد تا با همت بازاریان و کمک مسئولان مشکلات این حوزه برطرف شود.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید