کد خبر:15855
پ

سقوط هوادار لهستانی همزمان با سقوط «عقاب ها»

 در جریان بازی تیم های ملی اتریش و لهستان در رقابت های یورو ۲۰۲۴ که با برتری ۳ بر یک اتریش به پایان رسید، یک هوادار لهستانی در ورزشگاه المپیک برلین از سکو به داخل گودال سقوط کرد. این هوادار از ارتفاع ۳ متری در طبقه پایین به داخل گودال ورزشگاه سقوط کرده است. این […]

 در جریان بازی تیم های ملی اتریش و لهستان در رقابت های یورو ۲۰۲۴ که با برتری ۳ بر یک اتریش به پایان رسید، یک هوادار لهستانی در ورزشگاه المپیک برلین از سکو به داخل گودال سقوط کرد. این هوادار از ارتفاع ۳ متری در طبقه پایین به داخل گودال ورزشگاه سقوط کرده است. این فرد که دچار جراحات متعددی شده بود، برای مدتی بیهوش بود و به بیمارستان منتقل شد. هنوز مشخص نیست که چگونه این سقوط رخ داده اما پلیس برلین اعلام کرده هیچ شاهدی درباره دخالت شخص ثالث در این حادثه وجود ندارد. تصاویر تلویزیونی نشان می‌داد که مأموران حراست ورزشگاه با پتو، گودال بین سکو و زمین را پوشانده بودند.

اما این اولین بار نبود که خبر سقوط هوادار «عقاب ها» در ورزشگاه رسانه ای می شد. هشت سال پیش و در همین  مسابقات جام ملت های اروپا نیز یک لهستانی در حین تماشای بازی تیم ملی کشورش در استادیوم از روی سکو به پایین سقوط کرد. یکی از هواداران لهستان از سکوی تماشاچیان به پایین سقوط کرد و زخمی شد. در یورو ۲۰۱۶ و  لحظاتی پس از آغاز دیدار لهستان مقابل آلمان در ورزشگاه سنت دنیس فرانسه یکی از هواداران لهستان از سکوی بالای ورزشگاه به پایین سقوط کرد و زخمی شد. این هوادار لهستانی پس از سقوط به سکوی پایین نقش بر زمین شد و نیروهای امداد سریعاً به مداوای او پرداختند. 

با این تفاوت که لهستانی ها در آن دیدار موفق به متوقف کردن ژرمن ها شدند و در نهایت هم به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله بعد صعود کردند. لهستان در پانزدهمین دوره یورو تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمد اما در نهایت با شکست خوردن در ضربات پنالتی در مصاف با پرتغال از صعود به نیمه  نهایی بازماند و از مسابقات حذف شد. جالب آنجاست که پرتغالی ها تا فینال بالا آمده و با غلبه بر فرانسه میزبان قهرمان یورو ۲۰۱۶ شدند. 

اما دراین دوره و در روز سقوط هوادار لهستانی از روی سکو تیم ملی لهستان نیز سقوط کرد. «عقاب ها» که در یورو ۲۰۲۴ در گروه D با تیم های فرانسه، اتریش و هلند همگروه هستند پس از شکست ۲ بر یک در مصاف با هلند در هفته اول این رقابت ها با مغلوب شدن در هفته دوم و در مصاف با اتریش به عنوان اولین تیم از هفدهمین دوره جام ملت های اروپا حذف شد. این اتفاق در حالی افتاد که یاران «روبرت لواندوفسکی» برای باقی ماندن در این رقابت ها به تسلیم شدن «خروس ها» در مصاف با «شیرهای هلندی» نیاز داشتند؛ اما در نهایت با تساوی این دو تیم و مغلوب شدن خودشان در برابر اتریش، این «عقاب ها» بودند که سقوط کردند.  

 

خبرنگار زاینده رود: مرضیه غفاریان

منبع
زاینده رود
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید