کد خبر:16575
پ
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبرداد؛

رویت پلنگ در شرق اصفهان/ جستجو برای زنده‌گیری حیوان ادامه دارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری از رویت پلنگ در حوالی شهر زیار در شرق اصفهان خبرداد. منصور شیشه فروش با اشاره به گزارش مشاهده یک قلاده پلنگ در شرق اصفهان در محدوده اطراف زیار، اظهار داشت: تیم‌های فنی و محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان طی ۲ شب گذشته با استفاده از تجهیزات و دوربین‌های […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری از رویت پلنگ در حوالی شهر زیار در شرق اصفهان خبرداد.

منصور شیشه فروش با اشاره به گزارش مشاهده یک قلاده پلنگ در شرق اصفهان در محدوده اطراف زیار، اظهار داشت: تیم‌های فنی و محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان طی ۲ شب گذشته با استفاده از تجهیزات و دوربین‌های دید در شب نسبت به ردیابی جانور که گزارش شده توله‌ای نیز به همراه داشته با همکاری عوامل محلی و آتش نشانی اقدام کردند.

وی افزود: عملیات پایش محیط جهت زنده گیری همچنان ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه شماره تماس ۱۵۴۰ مربوط به فوریت‌های زیست محیطی است، خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست داریم که در صورت مشاهده حیوان مورد را فوری طی تماس با این شماره به عوامل محیط‌زیست اطلاع دهند.

شیشه فروش ابراز داشت: کارشناسان زیست محیطی اداره کل در حال بررسی علت وجود پلنگ در این منطقه هستند با احتمال اینکه از مناطق حفاظت شده پارک ملی کلاه قاضی آمده باشد یا اینکه توسط اشخاص به صورت غیر مجاز نگهداری می‌شده است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید