کد خبر:15899
پ
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری خبر داد؛

رشد ۴۰ درصدی اقتصاد دانش بنیان در اصفهان تا ۲ سال آینده

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت:رشد اقتصاد دانش بنیان در استان اصفهان در دستور کار قرار گرفت وبه دنبال آن تا ۲سال آینده رشد اقتصاد دانش‌بنیان استان ۴۰درصد است.  روح‌الله دهقانی فیروزآبادی صبح دوشنبه در آئین رونمایی از کیت تشخیص پارگی غشا جنینی و همچنین برج فناوری در شهرک علمی، تحقیقاتی […]

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت:رشد اقتصاد دانش بنیان در استان اصفهان در دستور کار قرار گرفت وبه دنبال آن تا ۲سال آینده رشد اقتصاد دانش‌بنیان استان ۴۰درصد است.

 روح‌الله دهقانی فیروزآبادی صبح دوشنبه در آئین رونمایی از کیت تشخیص پارگی غشا جنینی و همچنین برج فناوری در شهرک علمی، تحقیقاتی اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصفهان، استان بزرگ کشور به لحاظ فعالیت‌های علمی و فناوری است، اظهار کرد: امروز هفتمین برنامه برش استانی منابع مالی و همچنین برنامه‌های حوزه اقتصاد دانش بنیان را در اصفهان اجرایی کردیم.

وی با بیان اینکه در این برنامه استاندار به عنوان نماینده معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اهداف کلان دانش بنیان را در استان راهبری می‌کند، اضافه کرد: ایجاد شرکت‌ها، اشتغال زایی، گردش مالی شرکت‌های دانش بنیان و مساحت و زیرساخت‌های نوآوری در استان است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت استان اصفهان در حوزه اقتصاد دانش بنیان و زیرساخت‌های آن مشخص است، افزود: برنامه‌ریزی تا پایان امسال و همچنین تا پایان سال ۱۴۰۵ مشخص شده و اعتباراتی نیز برای این امر اختصاص یافته است.

رشد ۴۰ درصدی اقتصاد دانش بنیان در اصفهان تا ۲ سال آینده

وی افزود: اعتبار پیش بینی شده برای استان اصفهان در حوزه توسعه شرکت‌های دانش بنیان تا پایان سال ۱۴۰۳ حدود یک هزار میلیارد تومان و تا سال ۱۴۰۵ نیز یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه هر ۶ ماه یکبار روند مصارف اعتبارات و فعالیت‌های صورت گرفته پایش خواهد شد، اضافه کرد: امیدواریم با اجرای این برنامه استان بتواند تا سال ۱۴۰۵ رشد ۴۰ درصدی اقتصاد دانش بنیان تا ۲ سال آینده را داشته باشد.

وی همچنین در خصوص افتتاح برج فناوری در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان ابراز کرد: هر روز در این استان یک خبر جدید در حوزه علم و فناوری است، امروز شاهد بهره برداری از برجی هستیم که در آن کارگاه‌های کوچک کاربردی که هنوز تجاری سازی نشده‌اند، مورد توجه قرار بگیرند و برای آنها برنامه‌ریزی شود که در گام اول هفت کارگاه کوچک در این برج آغاز به کار می‌کنند.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید